SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

27. 11. 2018 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a připojení 3. Design a provedení 4. Ergonomie vs. bezdrátovost
5. Testování nejen senzoru 6. Software a výdrž 7. Závěr

Top senzor, minimální LOD, bezdrátová, rychlé nabíjení, RGB, nebo vyvážení. To jsou body, na které nás láká nov Rival 650 s přídomkem Wireless. Jde o další krok v evoluci Rivalů, který bude představovat nový standard herní myši, nebo je to jen slepá vývojová větev?

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

SteelSeries poskytuje svoje herní myši do recenzí už nějakou tu dobu. Máme tak možnost porovnávat historické kousky, které se staly legendami s novými produkty se stejným jménem. Ano, původní Rival získal oblibu mezi mnoha hráči i uživateli. V SteelSeries si to uvědomili a na dobrém jménu začali stavět celou řadu produktů. Rival 650 Wireless není výjimkou. A nejde o levnou výjimku – cena se vyšplhala na poměrně vysokých 3300 Kč.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz

V následujícím textu budu referovat Rival 650 bez Wireless dodatku čistě z lenosti vypisovat celý název.

Od svých předků se ale liší hned v několika bodech. Tím nejzajímavějším je bezdrátová technologie. Herní vybavení bylo doslova spojeno kabelem s počítačem a kdo se opovážil navrhnou bezdrátovou variantu byl považován za heretika. Tuto mantru se ale výrobci periferií snaží zlomit a nabídnout bezdrátové, a přitom opravdu herní myši. Logitech se svou G900 budiž příkladem.

Čeho se bojí průměrný hráč, čeho progamer a čeho 24/7 caster u bezdrátové myši? První na pořad dne přijde snad vždy zpoždění. Bezdrát má přece nějakou tu latenci proti instantnímu USB kabelu s 1000Hz pollingem. Nemusím být fyzik ani IT-expert abych to selským rozumem potvrdil. Místo přímého spojení USB je do řetězce zařazen převod do bezdrátové komunikace, samotný přenos a na druhém konci znovu převod a vice versa. To logicky musí přidat zpoždění. Otázkou je, zda díky moderním technologiím nejde o zanedbatelnou položku.

Progamer se nebude obávat jen zpoždění, ale namítne i zvýšenou hmotnost myši. A proč je bezdrát těžší? Hmotnost vysílače/přijímače je minimální. Zato baterka se projeví celkem značně. Někdo by mohl namítnout, že se ušetří na kabelu a měl by pravdu. Také dobré vyvážení může vést k celkově lepšímu dojmu z použití. Jak je na tom Rival 650 v tomto ohledu? Další otázka, na kterou se podíváme za chvíli.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz

No a v neposlední řadě musíme řešit výdrž na baterce. Pokud budete myš držet v podstatě celý den v ruce a pořád s ní něco dělat, tak se to určitě projeví na spotřebě a tím i na nutnosti pravidelného dobíjení. A není nic horšího než představa, že vám dojde baterky v půlce hry. A to není jediný problém baterií. Jak jsme zvyklí z mobilů, tak baterky s intenzivními a častými cykly dostávají zabrat a jejich použitelná kapacita časem klesá. Bude mít Rival s bateriemi také problém?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama