SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha | Kapitola 7

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

27. 11. 2018 03:00 5

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a připojení 3. Design a provedení 4. Ergonomie vs. bezdrátovost
5. Testování nejen senzoru 6. Software a výdrž 7. Závěr

Top senzor, minimální LOD, bezdrátová, rychlé nabíjení, RGB, nebo vyvážení. To jsou body, na které nás láká nov Rival 650 s přídomkem Wireless. Jde o další krok v evoluci Rivalů, který bude představovat nový standard herní myši, nebo je to jen slepá vývojová větev?

Reklama

Rival 650 Wireless je bezpochyby lákavou nabídkou. Když jsem viděl příležitost testovat tuto novinku od SteelSeries, tak jsem jí neváhal využít. V prospěch této myši hraje hned několik faktorů, které u konkurence nejsou samozřejmostí. Bohužel jsou tu i důvody, proč si nového Rivala nekoupit. A pak je tu i cena. Co se povedlo a kde to vázne?

Začněme pozitivy. Balení je pro z pohledu SteelSeries standardní, z pohledu konkurence jde o nadstandard. Dostáváte také nejen myš, ale většinu potřebných doplňků k jejímu efektivnímu použití. Samotná myš je mimořádně robustní, vše perfektně lícuje, nikde nenajdete vůle. A to je co říct, když vezmete v potaz způsob vkládání závažíček. Magnetické bočnice nejen že drží dobře, ale dokonce poskytují perfektně funkční postranní tlačítka. Závažíčka pak můžete umisťovat po obou stranách ve více pozicích, takže jimi myš můžete vyvážit k obrazu svému.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz

Se závažíčky ale přichází i negativa. Komplikovanější, a přitom robustní konstrukce, magnetické úchyty, baterie a bůh ví co ještě vede k tomu, že Rival 650 je prostě těžký. A to se bavíme o stavu bez přídavných závaží. Hmotnost většině náruživých hráčů bude vadit na tolik, že tuto myš automaticky vyškrtnou ze svého seznamu. Dojem těžké myši je pak umocněn jejími kompaktnějšími rozměry, které ji vzdalují od původního Rivala. Ten byl oblíbeným mezi hráči s větší rukou, Rival 650 je spíše pro střední či menší ruku.

Když se přeneseme přes fakt, že je myš těžká, tak jsou de i další zádrhely. Například přijímač je celkem neskladný ve smyslu, že jej nebudete moci ponechat v notebooku a celek strčit do brašny nebo batohu. Podobně USB kabel má v myši micro koncovku, navíc docela tuhou. V dnešní době by člověk čekal USB C, které vám usnadní život nejen svou oboustranností, ale i delší životností a hladším připojením.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz

Nyní ale zpět k tomu dobrému. Rival 650 Wireless nemá problémy se svojí bezdrátovostí, latence je zanedbatelná, baterie něco vydrží a nabíjí se rychle. Senzor je prakticky perfektní jak z pohledu akcelerace, tak rychlosti snímání nebo absence predikce. Roztřepanost při vysokých hodnotách CPI byla patrná, ale nic světoborného.

Suma sumárum je Rival 650 na hraně. Má své klady a má i své zápory. Pokud máte rádi větší hmotnost, tak pak to může být lákavá volba, pokud naopak sledujete každý gram, tak tato myš je naprosto mimo. Každopádně do rozhodování zasáhne i cena. Ta se pohybuje okolo 3300 Kč. To je slušná pálka za herní myš, i když třeba bezdrátovou.

SteelSeries Rival 650 Wireless: bedrátová těžká váha
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama