steelseries-slavi-dvacate-vyroci-od-zalozeni
Novinka SteelSeries slaví dvacáté výročí od založení

SteelSeries slaví dvacáté výročí od založení

Redakce PCT

Redakce PCT

9. 3. 2021 20:35

Tihle šikovní Dánové už vyrábějí herní příslušenství rovných dvacet let pod dohledem zakladatele Jacoba Woff-Petersena. Přinesli jako první herní podložky nebo herní klávesnice s mechanickými spínači. Pojďme se mrknout na to, co se jim za tu dobu ještě podařilo.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

včera 13:00
5
Reklama

Steelseries je dánská firma, která byla založena již v roce 2001 Jacobem Woff-Petersenem pod názvem Soft Trading. Jacob byl tehdy vášnivým hráčem Counter-Striku a stejně jako ostatní měl problémy s mířením na klasických kancelářských podložkách. Tehdy se totiž ještě pařilo na kuličkových myších, které rády lapaly prach. A obyčejné podložky prach přímo milovaly, což hráčům podstatně komplikovalo život.

A tak se Jacob rozhodl přijít na trh s vůbec první herní podložkou pod myš Icemat, která se díky svým vlastnostem setkala u profesionálních hráčů se skvělými ohlasy. O rok později začala jeho firma sponzorovat první esportový tým. Spolupráce s profesionálními hráči mu umožnila vyrábět prvotřídní herní periferie. A tak se v roce 2005 zrodil vůbec první herní headset se zatahovacím mikrofonem. Tehdejší sluchátka měla veliký problém s pohodlím a elegantní implementací kvalitního mikrofonu.

V roce 2006, kdy si většina z nás vystačila s Genius či Chicony klávesnicemi za pár stovek, přišli Soft Trading s první herní mechanickou klávesnicí. To mnohé esportové týmy, které dánští průkopníci gamingu sponzorovali, náležitě ocenili a odměnili je nejedním vítězstvím. I když by se mohlo zdát, že na mechanických klávesnicích už není co měnit, v roce 2019 se v dílnách Steelseries zrodila další novinka v podobě magnetických omnipoint switchů, jejichž chování si profíci mohou na míru přizpůsobit a získat tak další výhodu nad soupeři. Díky spolupráci s mnohými dalšími firmami jako je například MSI najdete klávesnice SteelSeries osazeny také ve spoustě herních notebooků.

O rok později, tedy v roce 2007, vznikl současný název firmy SteelSeries. Byl odvozen z názvu podložek Steelpad. Ve stejném roce potvrdila firma SteelSeries své pevné místo mezi počítačovými hráči vydáním vůbec první herní myši Ikari, jejíž doménou byla kromě vestavěné paměti hlavně přesnost snímání, ergonomie a vysoká životnost spínačů.

Jacob je evidentně veliký srdcař, milovník esportů, ale především vizionář. V dobách, kdy esport byl doménou počítačových nerdů, on viděl v gamingu budoucnost a potenciál. Kromě sponzoringu předních profesionálních hráčů jeho firma také pořádala eventy v počítačových hrách. Z malé dánské firmičky se tak stalo veliké eso, které navázalo spolupráci s firmami jako Blizzard Entertainment, Electronic Arts či Valve Corporation. Jejich úspěch měl dva společné jmenovatele – lásku k počítačovým hrám a touhu pozvednout hraní na novou úroveň.

SteelSeries slaví dvacáté výročí od založení
i Zdroj: PCTuning.cz

Ve Steelseries ovšem neusnuli na vavřínech a dodnes přináší prvotřídní produkty. Jejich herní periferie prošly za jejich dvacetiletou cestu evolucí se čtyřiicítkou registrovaných patentů. Z posledních skvělých produktů stojí za zmínku třeba vychytaná bezdrátová sluchátka Arctis 9 Wireless s multiplatformní konektivitou. Umí být současně připojena k PC i telefonu, jejich design se hodí i pro cestování. A zatahovací mikrofon, který nikdy neztratíte, lze na cestách využít jako handsfree.

SteelSeries slaví dvacáté výročí od založení
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejnovější herní myši Rival mají perfektní přesnost snímání, vysoké DPI a jejich bezdrátová varianta má i bez kabelu obrovskou výdrž. Stále si přitom drží elegantní vzhled a počítačovým hráčům nabízí přesně to, co potřebují – přesnost, lehkost, životnost a spolehlivost.

Jak by asi dnes vypadaly herní periferie, kdyby Jacob před dvaceti lety vášnivě nepropadl online kláním v nesmrtelném Counter-Striku? to se asi nikdy nedozvíme. Jedno je ovšem jisté. SteelSeries se neodmyslitelně zapsalo do krátké herní historie počítačových her, jak je známe dnes, a do srdcí spousty nadšených počítačových hráčů a progamerů napříč všemi generacemi. Za redakci PCtuning bychom Jacobovi chtěli poděkovat a popřát vše nejlepší k dvacetiletému výročí založení jeho firmy.

SteelSeries slaví dvacáté výročí od založení
i Zdroj: PCTuning.cz

Podívejte se, co všechno si můžete koupit s logem SteelSeries u našeho partnera CZC.cz. Více se o SteelSeries dozvíte zde.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama