SteelSeries Rival 3 Wireless nemá ocas a žere tužkové baterky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek SteelSeries Rival 3 Wireless nemá ocas a žere tužkové baterky

SteelSeries Rival 3 Wireless nemá ocas a žere tužkové baterky

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 12. 2020 03:00 13

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Možnosti Softwaru 4. Testy senzoru 5. Závěr

Skvělá herní myš Rival 3 dostala od svých tvůrců bezdrátovou sestřičku, která je napájena bateriemi AAA. Zmizelo podsvícení loga, zůstal kvalitní snímač s rozlišením 18000 CPI a s technikou si umí pokecat skrze bluetooth nebo 2,4GHz dongle. V testech se mrkneme, zda se bezdrátovka vyrovná kabelové verzi.

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
15
Reklama

Nový bezdrátový model slušné herní myšky Rival 3 od dánských SteelSeries dorazil do prodeje teprve v druhé polovině září, aby udělal hráčům na Vánoce radost. Kabelová verze na mě v nedávné recenzi udělala dojem zejména poměrem ceny a výkonu, který je v současnosti ještě o level výše. Před Vánoci nákupem drátové myšky ušetříte dvě stovky, v současnosti je k mání za pouhých 900 korun.  

Při doporučené ceně 1099 Kč je tak její mladší bezdrátová verze dražší o 600 Kč, v současné době stojí téměř dvakrát tolik. Proč dávat takovou sumu jen kvůli absenci kabelu? Zatímco někteří hráči se ubírají směrem totálně wirefree herní plochy, jiní nedají dopustit na rychlé odezvy a obecně kvalitu a rychlost přenosu dat mezi zařízeními, které jsou se svým hostitelem pevně spjaty.

SteelSeries Rival 3 Wireless nemá ocas a žere tužkové baterky
i Zdroj: PCTuning.cz

Rival 3 Wireless, herní myška střední třídy, se právě tyto mýty snaží bořit. Testy, které myška na mém stole podstoupila, ukáží, zda je bezdrátová verze schopna vyrovnat se verzi s kabelem, či její výkony dokonce předčít. Jediným důvodem stejného pojmenování modelů je šasí. Wireless verze má totiž ve skutečnosti lehce potuněná střeva.

Hlavním rozdílem mezi oběma kousky jsou senzory. Zatímco levnější verze je osazena senzorem TrueMove Core s maximálním rozlišením 8500 CPI, bezdrátovka se chlubí optikou TrueMove Core, která zvládne 18000 CPI, což je více než dvojnásobek. I v tomto modelu mají prsty inženýři perfektních snímačů PixArt. Stejnými prvky jsou pak mechanické spínače pod všemi šesti programovatelnými tlačítky s výdrží až 60 milionů kliknutí a stejně tvarované tělo.

Z praktického hlediska má podle mého názoru dva zásadní plusy. Jednak je napájena dvěma AAA tužkovými bateriemi, což narozdíl od našeho šéfredaktora považuji za nespornou výhodu oproti zařízením s vestavěnými akumulátory. Nikdy se nemůže stát, že baterka doslouží a myš budu moct použít maximálně jako luxusní těžítko. Paradoxně se na tom s Vaškem neshodnu, vestavěnou baterku považuje za větší komfort. Já říkám, že komfort a praktičnost nemusí jít ruku v ruce. Stačí mít dva páry dobíjecích AAAček a myš může vydržet léta. Další plus je, že pokud se baterie vybijí, dají se vyměnit dřív, než bys řekl nabíjecí kabel.

Druhým zásadním plusem je dongle, který je důmyslně společně s bateriemi ukrytý pod odcvakávacím hřbetem myšky. Spodní stranu tedy nehyzdí žádný poklop, jak to obvykle bývá, a je zde dostatek prostoru na kluzáky. Titěrný dongle pracuje na frekvenci 2,4 GHz a s myší komunikuje pomocí technologie Quantum 2.0 Dual Wireless. Ve své podstatě předchází ztrátám packetů tím, že v případě nadměrného rušení přepne na jiný kanál. Umí pracovat až na čtyřiceti frekvencích. O této technologii výrobce tvrdí, že je komunikace až o 20 procent rychlejší, bezztrátová a efektivnější co do spotřeby zařízení.

SteelSeries Rival 3 Wireless nemá ocas a žere tužkové baterky
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama