studie-jak-roste-pocet-pristupu-na-internet-z-tabletu
Novinka Studie: jak roste počet přístupů na internet z tabletů?

Studie: jak roste počet přístupů na internet z tabletů?

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

16. 5. 2012 12:00 5

Narovinu musím říct, že počet přístupů na internet pomocí tabletů roste velmi rychle, ale oproti počítačům je stále pozadu. 

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
12
Reklama

Oproti telefonům rostl celosvětový webový traffic pomocí tabletů desetkrát rychleji, avšak obě platformy zaznamenávají nárůst. A protože jeden obrázek řekne víc než tisíc slov, následuje grafika:

Studie: jak roste počet přístupů na internet z tabletů?
i Zdroj: PCTuning.cz


 

Z grafu lze vidět, že internetový traffic z tabletů rostl přibližně desetkrát rychleji, než z mobilních telefonů. První rok se tablety držely při zemi, ale v roce 2011 zaznamenaly obrovský nárůst o 300%. Graf ovšem naznačuje i očekávaný růst v následujících letech až do začátku roku 2014. V té době by měly tablety o několik procent překonat smartphony a dosáhnout na deset procent celosvětového webového trafficu.

Druhá polovina obrázku naznačuje situaci, kdy menší prodeje tabletů konkurují smartphonům v počtu přístupů na internet. Jinými slovy - ačkoliv bylo mezi léty 2009 - 2011 vyexpedováno 5,3x více chytrých telefonů nežli tabletů, za první čtvrtletí letošního roku se na internetovém trafficu podílely tablety pouze 1,4x méně, než početnější rodina smartphonů.

Ačkoliv podíl smarthponů a tabletů na webovém trafficu neustále roste, počítače mají stále navrch. A co vy, odkud čtete tento článek?

Zdroj: vr-zone

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama