surface-laptop-3-dostane-procesory-od-amd-zname-predpokladane-specifikace
Novinka Surface Laptop 3 dostane procesory od AMD: známe předpokládané specifikace

Surface Laptop 3 dostane procesory od AMD: známe předpokládané specifikace

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 9. 2019 18:00 21

Již za několik dní se v New Yorku uskuteční očekávaná tisková konference Microsoftu, na které americká společnost představí hned několik nových produktů. Mezi nimi nemá chybět ani patnáctipalcový notebook Surface Laptop 3 s procesory Ryzen od AMD. Není bez zajímavosti, že dosud měly přenosné počítače Microsoftu vždy čipy značky Intel.

Reklama
Reklama

V základní konfiguraci, která se začne prodávat za 999 dolarů (28 500 Kč s DPH), by měl Surface Laptop 3 pohánět čtyřjádrový procesor AMD Ryzen 5 3550U s 8 GB RAM. O sto dolarů (zhruba 31 500 Kč) dražší bude varianta s Ryzenem 7 3750U. Paměť RAM bude opět 8 GB.

Ve vyšších verzích nových notebooků mají už tikat šestijádrové a osmijádrové procesory (nejspíš 7nm čipy Renoir). Za notebook s šestijádrem a 12 GB operační paměti bychom měli v závislosti na kapacitě SSD zaplatit 1 399 až 1 599 dolarů.

Surface Laptop 3 dostane procesory od AMD: známe předpokládané specifikace

Vrcholové konfigurace mají pohánět osmijádrové čipy spárované s 16 GB RAM, v tomto případě se ceny v závislosti na velikosti úložiště mají pohybovat mezi 1 999 až 2 399 dolary.

Na předpokládané specifikace nových laptopů Surface Laptop 3, které společnost Microsoft představí 2. října, upozornil web Windowslatest.com.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning