t-mobile-pripravuje-videohovory-v-siti-lte
Novinka T-Mobile připravuje videohovory v síti LTE

T-Mobile připravuje videohovory v síti LTE

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 5. 2016 07:30 3

T-Mobile spustil interní pilot technologie Video over LTE (ViLTE) umožňující vysoce kvalitní videohovory v síti LTE. Operátor tuto službu, kterou momentálně testuje na telefonech Samsung Galaxy S6 edge, nabídne zákazníkům v následujících měsících.

Reklama

„Po VoLTE a Wi-Fi volání spouštíme, zatím interně, další inovativní službu. ViLTE budou lidé moci používat jednoduše a bez nutnosti cokoliv instalovat či nastavovat,“ říká Milan Hába, ředitel technologických a obchodních inovací v T-Mobile, a dodává: „Stačí se před voláním rozhodnout, jestli si chcete se svým blízkým jen povídat, nebo se s ním i vidět, a podle toho pak stisknout jednu ze dvou možných ikonek pro spojení.“

Operátor svým zákazníkům jako první a dosud jediný český operátor komerčně nabízí mobilní volání v LTE (VoLTE) a mobilní volání ve WiFi (WiFi volání). Obě služby mohou využívat všichni klienti s podporovaným telefonem bez ohledu na to, zda mají tarif nebo předplacenou kartu.

VoLTE je v současné době dostupné pro více než 130 tisíc zákazníků. Tuto technologii podporují telefony Samsung Galaxy S5, S6, S6 edge, S7 a S7edge, iPhone 6, 6 plus, 6s, 6s plus a SE a Microsoft Lumia 550, 640 LTE, 650 a 950.

Wi-Fi volání je nyní dostupné pro téměř 155 tisíc klientů používajících některý z přístrojů Samsung Galaxy S6, S6 edge, iPhone 5c, 5s, 6, 6 plus, 6s, 6s plus nebo SE.

Zdroj: T-Mobile TZ

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama