teenager-se-zapsal-do-guinnessovy-knihy-rekordu-za-nejrychleji-napsanou-textovku
Novinka Teenager se zapsal do Guinnessovy Knihy Rekordů za nejrychleji napsanou textovku

Teenager se zapsal do Guinnessovy Knihy Rekordů za nejrychleji napsanou textovku

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

18. 5. 2014 11:30 6

Nový světový rekord v rychlosti psaní textových zpráv má hodnotu 18,19 sekund. V tomto časovém údobí dokázal sedmnáctiletý teenager z Brazílie napsat jednu celou textovou zprávu, tedy sto šedesát znaků. 

Reklama

K pokoření rekordu použil Marcelo Fernandes Fiho chytrý mobilní telefon Samsung Galaxy S4 a klávesnici Fleksy, která je jako samostaná aplikace volně dostupná pro chytré telefony s Androidem a iOS. Textová zpráva pro poměřování rychlosti psaní a pokořování světového rekordu zní takto: „The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human“ (v překladu: „Břitvozubé piraně rodu Serrasalmus a Pygocentrus jsou nejdravějšími sladkovodními rybami na světě. Ve skutečnosti jen zřídka napadají lidi“).

Předchozí rekord Guinnessovy knihy rekordů měl hodnotu 18,44 sekundy.

Nový rekordman se nechal slyšet, že své psací schopnosti natrénoval poté, co kladivem ve vzteku rozbil svůj notebook, jelikož u něj začal problikávat monitor a od té doby se musel spoléhat pouze na psaní textovek skrze chytrý telefon. Za nový světový rekord ve psaní proto nemůže cílený trénink, ale neschopnost ovládat vztek.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama