tesoro-uvede-na-trh-podsvicenou-mechanickou-herni-klavesnici-excalibur-g7nl
PCTuning Novinka

Tesoro uvede na trh podsvícenou mechanickou herní klávesnici Excalibur G7NL

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
22. 8. 2014 10:30 1 Sdílej:

Americká firma Tesoro, výrobce herních periferií a příslušenství, chystá vydání své nové herní klávesnice, která se pochlubí plným LED podsvícením a mechanickými spínači. 

Reklama
Reklama

Klávesnice je pojmenována po legendárním meči krále Artuše tedy jako Excalibur. Vybavená je 4 úrovněmi LED podsvícení s režimem stmívání a také 5úrovňovým LED podsvícením pod jednotlivými klávesami. Jelikož se jedná o herní klávesnici, dočkáme se také funkce anti-ghosting a technologie 6 N-Key Rollover přes USB.

Klávesnice má tradiční rozložení s nižším Enter a širokým Backspace. Všechny klávesy jsou programovatelné a lze na ně ukládat makra. Vyhrazené makro klávesy však na klávesnici chybí. Využít však lze řadu multimediálních kláves, které je možné spouštět pomocí funkčního tlačítka v kombinaci s klávesami řady F. Makra a až 5 sad profilů může uživatel ukládat do vnitřní 512 kB paměti. Celkem tak lze uložit až 2000 maker. 

Mezi další aktiva patří také protiskluzové pogumované nohy, které klávesnici udržují na místě i během intenzivního hraní. Zákazník si bude moci vybrat ze třech tuhostí klávesových mechanických spínačů a to z tuhostí Red, Brown a Blue. Pravděpodobně se bude jednat o spínače Kailh, jejichž životnost by měla dosahovat až 60 milionů úhozů. 

Klávesnice by měla být od poloviny září k dostání v USA. Kdy se dostane do Evropy, zatím jasné není. Výrobce za klávesnici bude požadovat 89 dolarů, což je v přepočtu přibližně 1 860 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning