test-ctecek-pametovych-karet
Článek Test čteček paměťových karet

Test čteček paměťových karet

Vlček Ondřej

Vlček Ondřej

6. 11. 2005 01:00 34

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Představení paměťových čteček 3. Testy Compact Flash (CF) 4. Testy Secure Digital (SD)
5. Testy Multimedia Card (MMC) 6. Testy Memory Stick (MS) 7. Testy Picture Card (xD) 8. Závěr

V dnešním článku se podíváme na zoubek několika čtečkám paměťových karet a pomůžeme vám tak s těžkým výběrem v této oblasti. Že není čtečka jako čtečka vám už prozradí samotná recenze, kde se tentokráte utká 7 výrobků o příčku nejvyšší.  Čtečka paměťových karet vám může velmi usnadnit a hlavně urychlit práci při manipulaci s daty na těchto kartách.

Reklama
Reklama

V dnešním testu se nám sešlo 7 zástupců čteček paměťových karet. Čtyři interní, dvě externí a jeden obojetník. Postupně se pokusím vyjádřit ke každé z nich z pohledu uživatele, který měl možnost se se všemi alespoň na pár dní seznámit.

Test čteček paměťových karet

Rozdíly v cenách jsou u některých modelů opravdu výrazné.

Test čteček paměťových karet

Icy Box BT-9043, je dle mého názoru, nejlepší volbou v testu. Jeho konstrukční řešení, spojující interní a externí čtečku dohromady, je myslím vítanou inovativní vlastností. Když k tomu přičteme vysoký výkon, podporu xD karet a rozumnou cenu, nemá dle mého tato čtečka z dnešního výběru konkurenci v poměru cena/výkon.

Test čteček paměťových karet

Lexar Multi Card Reader, společně s Icy Boxem, podporuje xD. To je jistě pro majitele Olympusů výhoda. Nemá integrovaný přívodní kabel, což vidím u USB čtečky jako velké mínus. Vysoká cena jistě také odláká pár případných zákazníků. Naproti tomu ale zdůrazním kryt slotů a celkově velmi slušný výkon.

Test čteček paměťových karet

Revoltec 7in1 nabízí velmi působivý design, vhodný do tuningovaných PC skříní. FW a USB konektory potěší. Na druhou stranu bych ale zdůraznil, že se Revoltec chová podobně jako většina "vytuněných" aut. Vypadá že jezdí rychle, skutečnost je bohužel jiná. Pokud stojíte o nekompromisní výkon, poohlédněte se jinam (neplatí pro SD).

Test čteček paměťových karet

Podprůměrný výkon, žádná nápaditost, absence USB portů a xD slotu. K tomuto internímu Kouwellu All in1 F2205 bohužel nemohu napsat jiný komentář než: "Nevidím žádný důvod, proč si jej koupit".

Test čteček paměťových karet

Externí Kouwell All in1 2205 má oproti Lexaru výhodu v nižší ceně a integrovanému USB kabelu. Naproti tomu je dost pomalejší a nezvládá xD. Pokud hledáte externí čtečku s kabelem, zvolil bych raději Icy Box, který je za stejnou cenu.

Test čteček paměťových karet

Seitec USB Internal 2126. Tato čtečka je překvapením testu. Ve většině testu se výkonově drží na špici. Je v kovovém krytu, takže se do ní nepráší a má USB port. Cena je také velmi přívětivá.

Test čteček paměťových karet

Teac FD-CR7 je jednoznačnou volbou pro ty, jenž hledají interní čtečku paměťových karet pro svůj barebone počítač a zároveň se nechtějí vzdát disketové mechaniky. Daní za FDD je bohužel nižší výkon.

Za zapůjčení paměťových karet a čteček děkujeme firmě Alzasoft a českému zastoupení firmy Revoltec.

Test čteček paměťových karet

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning