test-iphone-xs-neni-tak-vodeodolny-jak-apple-slibil
Apple Novinka Test: iPhone XS není tak voděodolný, jak Apple slíbil

Test: iPhone XS není tak voděodolný, jak Apple slíbil

Martina Lipertová

Martina Lipertová

15. 10. 2018 12:30 4

Voděodolnost není u iPhonů nic nového, ale když Apple oznamoval iPhone XS, právě této vlastnosti věnoval velký prostor a hojně ji promoval. Klasifikace IP68 znamená, že zařízení dokáže přežít ponor 2 metry pod hladinu vody a to po dobu až 30 minut. U předchozího modelu, který měl klasifikaci IP67, šlo o ponor pouze do 1 metru.

Reklama

Marketingový ředitel Applu v září navíc prohlásil: „Takže pokud náhodou jste u bazénu, vezměte si ho do vody…nebojte se, ponořte ho, postříkejte ho, nechte ho uschnout a bude v pořádku.“

A nezůstalo pouze u tohoto ujištění: „Tým voděodolnost testoval i s dalšími tekutinami – chlorovanou vodou, slanou vodou, pomerančovým džusem, čajem, vínem a pivem“ dodal Schiller. A přesně takový test provedli také redaktoři deníku Cnet.

Test: iPhone XS není tak voděodolný, jak Apple slíbil
i Zdroj: PCTuning.cz

Redaktoři Cnet iPhone XS nejprve na 30 minut ponořili na dno bazénu o hloubce 1,8 metru. Po tomto testu telefon vypnuli a pečlivě osušili, načež ho po 15 minutách opět zprovoznili. iPhone XS fungoval poměrně dobře až na to, že se po určitou dobu z reproduktoru řinuly kapičky vody a přitom občas docházelo ke ztlumování při přehrávání audia. 

Telefon tedy opět vypnuli a nechali ho přes noc pořádně vyschnout. Ani po opětovném zapnutí však iPhone XS nefungoval úplně dobře. Problémy s reproduktory přetrvávaly. K navrácení do normálu došlo až za dalších 24 hodin, tedy až po dvou dnech, kdy byl telefon vypnutý a pečlivě usušený.

Test: iPhone XS není tak voděodolný, jak Apple slíbil
i Zdroj: PCTuning.cz

Jako další přišel na řadu test, při němž redaktoři telefon polili džusem. Jak zdůrazňují, džusem byly polity všechny porty, ale tuto tekutinu na telefonu nenechali příliš dlouho, maximálně pár sekund. To samé potom provedli také s horkým čajem a červeným vínem. Redaktoři následně pečlivě vysušili a nechali ho pořádně vyschnout. V tomto případě iPhone neměl žádné problémy.

Nakonec pak došlo k ponoření iPhonu do slané vody po dobu několika sekund. Opět následovalo pečlivé vysušení smartphonu, načež se dostavil ten samý výsledek – telefon v pohodě fungoval.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama