Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Recenze Test skříně Fractal Design Ridge

Test skříně Fractal Design Ridge

Petr Kupský

Petr Kupský

16. 11. 2022 15:00 14

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Exteriér 3. Interiér 4. Rozborka skříně 5. Příklad montáže – základní deska, zdroj, disky
6. Příklad montáže – grafická karta 7. Příklad montáže – dokončení ve vertikální poloze 8. Příklad montáže – horizontální poloha, měření hlučnosti 9. Hodnocení a závěr

Velká malá počítačová skříň s dobrým větráním a pohledným designem hodícím se i do obývacích pokojů. Takto by se dala jednou větou charakterizovat novinka výrobce Fractal Design, zaměřená na uživatele malých sestav Mini-ITX, která zastane úlohu středně výkonné herní či multimediální stanice a může tak nahradit specializovanou herní konzoli.

Reklama

V dnešním testu si představíme nejnovější přírůstek do portfolia počítačových skříní renomovaného švédského výrobce Fractal Design, tentokrát ve velikostní kategorii Small/Compact. Do této kategorie spadají zčásti malé skříně s podporou základních desek velikosti Mini-ITX a Micro-ATX, ale také kompaktní modely skříní s podporou větších formátů. V aktuální nabídce výrobce se až dosud nacházelo 27 různých skříní této kategorie od nejmenších modelů Node 202 a ERA ITX, až po největší Node 804 a Torrent Compact. Novinka má na první pohled blízko nejmenšímu modelu Node 202, který je už na trhu 7 let a zasloužil by si důstojného nástupce. Stane se jím Fractal Design Ridge?

Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning

Fractal Design Ridge

Výrobce uvádí na trh svou novou skříň se sloganem „Find your balance“, čímž nás nabádá k nalezení blíže nespecifikované rovnováhy. Domnívám se, že tím má na mysli zejména možnost výběru provozování skříně ve vertikální, nebo horizontální poloze.

Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning

Fractal Design Ridge je skříní konzolového typu a kompaktního formátu SFF (Small Form Factor), která neudělá žádnou ostudu ani v obývacích pokojích po boku klasických audiovizuálních zařízení. Její malé a přehledně koncipované pouzdro o objemu 12,6 litrů umožní naplnění snu o herním a multimediálním centru. Podle slov výrobce v sobě Ridge spojuje špičkovou kompatibilitu, nekompromisní přístupnost a pečlivou prostorovou efektivitu s dobře vyváženým skandinávským designem. Disponuje vnitřním prostorem pro tříslotovou grafickou kartu délky až 335 mm a všudypřítomnou ventilací poskytující působivě účinné chlazení.

Fractal Design Ridge

Velikostní kategorie skříně:Compact SFF
Rozměry (hloubka × šířka × výška):

374 × 110 × 395 mm (ve vertikální poloze)

375 × 360 × 115 mm (v horizontální poloze)

Barevné varianty:černá, bílá
Materiál kostry (naměřena tl.):oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,9 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.):oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,9 mm
Materiál čela:hliník 6 mm, plastová mřížka, tkanina
Podporovaná velikost desek:Mini-ITX
Počet pozic 5,25“:0
Počet pozic 3,5“:0
Počet pozic 2,5“:4× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení:280 mm na boku (bez grafické karty)
Pozice pro ventilátory:2× 120/140 mm na boku, 3× 80 mm na stropě
Standardně osazené ventilátory:2× 140 mm na boku
Konektory na čelním panelu:2× USB 3.0, 1× USB 3.1 Type-C, sluchátka + mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru:70 mm
Maximální délka grafické karty:335 mm (max. výška 137 mm, šířka 57 mm)
Maximální délka napájecího zdroje:SFX-L
Hmotnost skříně:5,5 kg

Anglické slovo „Ridge“ znamená v překladu „hřeben“ a nejčastěji se používá pro označení útvarů na zemském povrchu (hřeben pohoří, hřeben písečné duny apod.). Může také označovat hřbet zvířete, ale spíše bych zůstal u předchozího významu, u něhož lze s pořádnou dávkou fantazie nějakou souvislost s testovanou skříní najít. Mám na mysli její vysoké a štíhlé tělo protažené ve směru k zádi.

Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning

Skříň Fractal Design Ridge se vyrábí ve dvou barevných variantách, a to v černé a bílé. Do dnešního testu jsem si vybral bílou variantu, která na snímcích lépe vynikne.

Balení

Testovaná skříň byla zabalena do nenápadné krabice z přírodního kartonu s minimalistickým jednobarevným potiskem. Barevnou variantu skříně indikuje papírová nálepka na jednom z boků krabice.

Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning

Ochránci planety zaplesají nad ochrannými výlisky z papíru, které chrání skříň proti poškození během dopravy a skladování. U tak malé skříně mě překvapilo nezvykle velké množství granulovaného materiálu pro absorpci případné vlhkosti. Dva opravdu objemné pytlíky osahují odhadem tak dvacetkrát větší množství granulátu, než bývá obvyklé i u velkých skříní.

Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning

V přibalené krabici najdeme část příslušenství, z něhož nejvíce prostoru zabírá podstavec skříně.

Test skříně Fractal Design Ridge
i Zdroj: Pctuning
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning