ticho-a-klid-nejen-na-cestach
PCTuning Článek

Ticho a klid nejen na cestách

Jindřich Pirner
Jindřich Pirner
1. 1. 2009 08:00 59 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod a noise-canceling 2. Sennheiser PXC 250 3. Sennheiser PXC 350 4. Creative Aurvana X-Fi 5. Výsledné hodnocení

Sluchátka rušící okolní hluk se používají v dopravě, například v letadlech. Firmy Sennheiser a Creative tyto technologie nabízejí normálně ke koupi, takže se koukneme na tři exempláře luxusnějších sluchátek, které by měly zaručit klid a pohodu nejen na cestách. Dvoje jsou od Sennheiseru a jedny od Creative.

Reklama
Reklama

Dnešní trio sluchátek rušících okolní hluk má některé pojící znaky - všechna potřebují dvě AAA baterie,  všechna mají otočné náušníky a všechna mají u sebe pěkné brašničky. Koukneme se v testu hlavně na praktické využití sluchátek v terénu a kvalitu zvuku.

Technologie potlačující hluk okolí nabízí příjemnou možnost, že v rušném prostředí nemusíte hudbu poslouchat tak nahlas, abyste jí slyšeli, přesto jí slyšíte skvěle. Sluchátka jsou tedy i víceméně zdravotně nezávadná (kromě Aurvana X-Fi) a díky potlačování okolního hluku a otočným náušníkům jsou vhodná i pro DJ's.

Nejlépe poslouží k vysvětlení této technologie NoiseGard od Sennheiseru. Princip spočívá v tom, že sluchátka mají v sobě speciální malé mikrofony, které nahrávají šum, hluk a ruch okolí a posílají tato "data" do zpracovacího modulu. Ten následně do původního zvukového signálu přidá anti-šum, což probíhá v řádech milisekund. Jde o fázově invertovaný původní šum, jenž má za úkol de-facto vymazat původní okolní šum. V praxi to funguje hodně dobře. Lépe to možná vysvětlí přeložený graf od Sennheiseru:
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning