tp-link-archer-a9-novy-gigabitovy-mu-mimo-router-s-podporou-amazon-alexa-a-wpa3
Novinka TP-Link Archer A9: Nový gigabitový MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3

TP-Link Archer A9: Nový gigabitový MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3

Mirek Kočí

Mirek Kočí

20. 4. 2019 10:00

Společnost TP-Link představuje nový bezdrátový gigabitový router MU-MIMO TP-Link Archer A9 s podporou hlasového ovládání Amazon Alexa. Je určen pro moderní domácnosti i malé firmy, kterým nabídne jak rychlé bezdrátové připojení kompatibilní s posledními standardy, tak i rychlé připojení bez kompromisů přes gigabitový ethernet.

Reklama

Archer A9 nabízí standard WiFi 802.11ac Wave2, který poskytuje rychlost Wi-Fi až do 1 300 Mb/s v pásmu 5,0 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Pro jednoduché úkoly, jako je odesílání e-mailů nebo procházení webu, lze používat připojení v pásmu 2,4 GHz a aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou online hry nebo streamování ve formátu HD, využít komunikaci v pásmu 5,0 GHz. Výhodou je, že obě pásma lze využívat zároveň.

Tři externí antény a jedna interní anténa vysílají signál Wi-Fi do všech koutů domova či velkého bytu. Technologie Beamforming detekuje zařízení, i když jsou vzdálená nebo mají nízký výkon, a směřuje na ně sílu bezdrátového signálu. Tím se zvýší síla dostupného signálu na zařízení a zároveň i možná vzdálenost od routeru.

TP-Link Archer A9: Nový gigabitový MU-MIMO router s podporou Amazon Alexa a WPA3
i Zdroj: PCTuning.cz

Archer A9 také pomáhá zařízením dosáhnout optimálního výkonu díky efektivnější komunikaci s technologií MU-MIMO. Tři simultánní datové toky dle výrobce umožňují všem připojeným zařízením dosáhnout až 3× vyšší rychlosti, než se standardními AC routery protože ty komunikují vždy jen s jedním zařízením. Optimalizaci rychlosti podporuje i funkce Smart Connect, která pomáhá routeru automaticky přepínat připojení každého zařízení k nejlepšímu dostupnému pásmu Wi-Fi, zatímco funkce Airtime Fairness zabraňuje zpomalení starších zařízení v síti. Výsledkem všeho je pak hladká bezdrátová komunikace bez zpoždění.

Archer A9 nabízí sdamozřejmě i rodičovskou kontrolu, řízení přístupu, VPN server a podobně. Kromě toho lze po aktualizaci firmwaru využívat nejnovější vylepšené zabezpečení WPA3. A co víc, síť lze snadno ovládat pomocí jednoduchých hlasových příkazů zadaných přes Amazon Alexa a díky IFTTT je zkombinovat s dalšími kroky.

TP-Link Archer A9 lze v České republice zakoupit za zhruba 2 400 Kč s DPH.

Zdroj: TP-Link

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama