tp-link-re505x-wi-fi-6-extender-ktery-rozsiri-dosah-bezdratove-site
Novinka TP-Link RE505X: Wi-Fi 6 extender, který rozšíří dosah bezdrátové sítě

TP-Link RE505X: Wi-Fi 6 extender, který rozšíří dosah bezdrátové sítě

Mirek Kočí

Mirek Kočí

24. 9. 2020 15:54

TP-Link představuje nový extender RE505X s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (AX1500) pro rozšíření domácí či kancelářské bezdrátové sítě.

Reklama

Bezdrátový extender RE505X díky zmíněné podpoře Wi-Fi 6 nabídne vyšší rychlost, větší kapacitu i snížené přetížení sítě. Navíc rozhodně nebude nejslabším článkem domácí Wi-Fi, ale naopak možná po jeho pořízení budete chtít popřemýšlet o upgradu ostatních síťových prvků, tak abyste výkon tohoto extenderu (opakovače) využili naplno.

Maximální rychlost přenosu dat u dvoupásmového u modelu RE505X dosahuje cca 1 500 Mbit/s, z toho ve frekvenčním pásmu 5 GHz 1 200 Mbit/s a v pásmu 2,4 GHz maximum, které se z tohoto pásma dá „vymáčknout“, tedy 300 Mbit/s. Díky vyšší kapacitě v 5GHz pásmu můžete k domácí síti připojit více koncových zařízení, aniž by to mělo nějaký viditelný vliv na jejich výkon.

TP-Link RE505X: Wi-Fi 6 extender, který rozšíří dosah bezdrátové sítě
i Zdroj: PCTuning.cz

Propojení s routerem je posilováno díky funkci Adaptive Path Selection (adaptivní výběr cesty), automaticky a v reálném čase volící tu nejrychlejší cestu k routeru. Vysokorychlostní režim pak při náročných on-line úlohách umožňuje použít obě pásma Wi-Fi simultánně.

Za zmínku stojí také integrovaný režim přístupového bodu (AP), kdy po připojení ethernetového kabelu jednoduše přeměníte kabelové připojení na dvoupásmový bezdrátový signál.

Podpora TP-Link OneMesh umožňuje snadné vytvoření sítě Mesh s jediným názvem Wi-Fi sítě, kterou bezproblémově pokryjete domácnost. Stačí k tomu jediné: připojení extenderu kompatibilního s OneMesh ke stávajícímu nebo novému OneMesh routeru.

TP-Link RE505X zakoupíte v České republice kolem 2 300 Kč s DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama