TP-Link Tapo P110 je smart zásuvka s měřením spotřeby energie
Novinka TP-Link Tapo P110 je smart zásuvka s měřením spotřeby energie

TP-Link Tapo P110 je smart zásuvka s měřením spotřeby energie

Mirek Kočí

Mirek Kočí

22. 9. 2021 18:03

Společnost TP-Link představuje dlouho očekávanou chytrou zásuvku s měřením spotřeby energie Tapo P110, která doplňuje řadu jejích smart home produktů.

Reklama
Reklama

Jednou z výhod nové zásuvky jsou rozměry, díky kterým nezabírá příliš místa, a tak je vedlejší zdířka zásuvky stále volná – nebude tedy chytrou zásuvkou blokovaná. Za zmínku určitě stojí i nehořlavé materiály a především pak aplikace v češtině, která umožňuje konfiguraci zásuvky.

Ovládání přes mobil

Přes aplikaci můžete na dálku zapínat nebo vypínat připojená zařízení, a to s příkonem až 2 300 W. Pokud si kdekoliv, kde je právě přístup k internetu, vzpomenete, že potřebujete vypnout světlo v obývacím pokoji, které je do elektrické sítě připojené právě přes zásuvku Tapo P110, není nic jednoduššího a stačí klepnout na tlačítko v aplikaci.

Zásuvka Tapo P110 je ovladatelná prostřednictvím Wi-Fi (standardy IEEE 802.11b/g/n) a spárovat ji se smartphonem je možné díky podpoře technologie Bluetooth verze 4.2. Veškeré funkce zásuvky lze navíc ovládat hlasem díky podpoře asistentů Google Assistant a Amazon Alexa.

Tapo P110
Tapo P110

Samozřejmostí je i podpora speciálních funkcí. Například režim V nepřítomnosti dokáže inteligentně simulovat, že je někdo doma, nepravidelným vypínáním a zapínáním připojených spotřebičů, tedy primárně světla. A funkce Časovač zase umí vytvářet týdenní a denní rozvrhy s možností odpočítávání času do vypnutí a zapnutí jednotlivých koncových zařízení, která jsou napájena přes Tapo P110. 

Zásadní novinkou u modelu TP-Link Tapo P110 je oproti předchozím zásuvkám v portfoliu TP-Link funkce monitoringu spotřeby, díky které budete přesně vědět, kolik připojená elektronika „žere“.

Cena 

Chytrá zásuvka TP-Link Tapo P110 má doporučenou českou cenu 449 korun včetně daně

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning