tri-desky-s-cipsety-nforce-6x0i-od-msi
Novinka Tři desky s čipsety nForce 6x0i od MSI

Tři desky s čipsety nForce 6x0i od MSI

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

24. 11. 2006 00:00 4

Microstar International brzy uvede tři nové základní desky pro platformu Intel s čipsety nForce šestistovkové řady od nVidie.

Reklama

MSI pojmenovala tuto řadu P6N. Její vlajková loď nese jméno MSI P6N Diamond. Tento motherboard je osazen čipsetem nForce 680i SLI a jeho specifikace jsou opravdu high-endové: na desce naleznete 4 PCI Express sloty pro grafické karty, čipset je certifikován pro FSB 1333MHz (takové procesory dosud neexistují) a DDR2 s taktem 1200MHz (takové paměti také zatím neexistují). MSI jde ještě dál a slibuje, že P6N Diamond může běžet s taktem FSB 500MHz (2000MHz efektivně). Připomínám, že frekvenční strop těch lepších desek pro Core 2 Duo s čipsetem Intel P965 leží obvykle mezi 400 a 450MHz. Součástí bohaté výbavy je také integrovaná zvuková karta Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio.

Na obrázku vidíte druhou z chystaných desek - P6N Platinum. Ta používá čipset nForce 650i SLI, který může do dvou PEG slotů rozdělit 8 + 8 PCIe linek. Oficiálně podporuje 1066MHz FSB a 800MHz DDR2 paměti, jak to bude s přetaktovacím potenciálem, se ještě uvidí. Z obrázku můžeme vyčíst několik příjemných skutečností: jednak, že čipset je chlazen pasivně (což je v high-endu stále méně časté) a jednak že se myslelo i na zpětnou kompatibilitu a tak má P6N Platinum dnes již nadstandardní počet 2 IDE portů, 3 sloty PCI a paralelní port na zadním panelu. Další výbava čítá mimo jiné 4 SATA2 porty plus jeden eSATA port.
O nejnižším modelu z řady P6N s čipsetem nForce 650i Ultra zatím nemáme žádné bližší informace.

Zdroj: PC INpact

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama