trump-hackerske-utoky-nemusi-mit-na-svedomi-rusove
Novinka Trump: hackerské útoky nemusí mít na svědomí Rusové

Trump: hackerské útoky nemusí mít na svědomí Rusové

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 1. 2017 17:00 2

Budoucí prezident USA Donald Trump prohlásil, že za kybernetické útoky na americkou Demokratickou stranu nemusí být zodpovědné Rusko. Podle svých slov ví o incidentu víc než ostatní a v úterý či ve středu světu sdělí podrobnosti.

Reklama

Vláda prezidenta Baracka Obamy viní Rusko z hackerských útoků na americké instituce i na soukromé osoby. Jejich cílem bylo podle končící americké administrativy i ovlivnění nedávných prezidentských voleb ve prospěch Trumpa. Kvůli údajně ruským hackerským útokům minulý týden Washington vypověděl 35 ruských diplomatů.

„Myslím, že je nespravedlivé (někoho obviňovat), když nevíme (kdo byl za tím). Mohl to být někdo jiný. Já navíc vím věci, které jiní nevědí, takže si nemůžeme být jisti,“ řekl Trump v sobotu po příjezdu na silvestrovskou oslavu v Palm Beach na Floridě. Zároveň dodal, že hackerství je velmi těžké prokázat a upozornil, že tajné služby už se v minulosti mýlily například v tvrzeních o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku před americkou invazí v roce 2003. Trumo také novináře ujistil, že se více dozvědí již v úterý nebo středu.

Donald Trump v nedávné prezidentské volbě porazil demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Newyorský miliardář oficiálně usedne v Oválné pracovně 20. ledna.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama