turris-shield-je-hardwarovy-firewall-jehoz-instalaci-zvladne-kdokoliv
Novinka Turris Shield je hardwarový firewall, jehož instalaci zvládne kdokoliv

Turris Shield je hardwarový firewall, jehož instalaci zvládne kdokoliv

Mirek Kočí

Mirek Kočí

2. 9. 2020 09:00 7

Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, představilo firewall z rodiny open source produktů značky Turris. Novinka s názvem Turris Shield nabídne uživatelům unikátní systém zabezpečení všech zařízení v domácnosti, která jsou připojena k internetu. Uživatelé přitom nemusí být IT odborníci nebo zkušení síťaři.

Reklama

Turris Shield stačí totiž zapojit před běžný domácí Wi-Fi router, díky čemuž dojde k zabezpečení celé domácnosti či kanceláře. Majitelé routerů s integrovaným modemem pak mohou Turris Shield použít za routerem a doplnit pak libovolné Wi-Fi AP. Po prvním spuštění je třeba nastavit jen administrátorské heslo, jehož zranitelnost Shield také okamžitě otestuje, od té chvíle je celá síť chráněna nejrychlejším adaptivním firewallem na trhu. Ten je schopen na nově zjištěné hrozby reagovat v řádu vteřin. 

Shield dále disponuje integrovanou podporou Open VPN, která usnadní práci z domova a zvýší bezpečnost na cestách. Hardwarový firewall Turris Shield je k dostání například v e-shopech Alza.cz nebo Discomp, a to za cenu 2 990 korun.

Turris Shield je hardwarový firewall, jehož instalaci zvládne kdokoliv
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama