twitter-trvale-zablokoval-trumpuv-ucet
Novinka Twitter trvale zablokoval Trumpův účet

Twitter trvale zablokoval Trumpův účet

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 1. 2021 20:17 11

Americká společnost Twitter se uchýlila k bezprecedentnímu kroku, když zrušila prezidentovi USA Donaldu Trumpovi jeho účet, který dříve jen dočasně odstavila.

Reklama
Reklama

„Po bedlivém přezkoumání tweetů účtu @realDonaldTrump a aktuálního kontextu jsme trvale zablokovali účet kvůli nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem,“ oznámil Twitter.

Trump momentálně nemá, jak by ke svým stoupencům promlouval. Téměř devadesát milionů sledujících je od něj odříznuto. Twitter navíc jeho příspěvky smazal i z oficiální účtu prezidenta USA @POTUS i po pokusu tweetovat z účtu @TeamTrump.

Posléze se Trump přesunul na službu Parler, která pod náporem jeho podporovatelů začala kolabovat. Během několika hodin ale Google Parler odstranil z Google Play a stejným krokem vývojářům pohrozil i Apple. Parler navíc bude zřejmě brzy odstřihnut od serverů, které mu hostuje Amazon.

Protože Trump nemá odkud oslovovat své voliče a fanoušky, už oznámil, že zvažuje založení vlastní komunikační platformy.

Twitter trvale zablokoval Trumpův účet
i Zdroj: Pctuning

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning