twitter-trvale-zablokoval-trumpuv-ucet
Novinka Twitter trvale zablokoval Trumpův účet

Twitter trvale zablokoval Trumpův účet

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 1. 2021 20:17 11

Americká společnost Twitter se uchýlila k bezprecedentnímu kroku, když zrušila prezidentovi USA Donaldu Trumpovi jeho účet, který dříve jen dočasně odstavila.

Reklama
Reklama

„Po bedlivém přezkoumání tweetů účtu @realDonaldTrump a aktuálního kontextu jsme trvale zablokovali účet kvůli nebezpečí dalšího podněcování k násilnostem,“ oznámil Twitter.

Trump momentálně nemá, jak by ke svým stoupencům promlouval. Téměř devadesát milionů sledujících je od něj odříznuto. Twitter navíc jeho příspěvky smazal i z oficiální účtu prezidenta USA @POTUS i po pokusu tweetovat z účtu @TeamTrump.

Posléze se Trump přesunul na službu Parler, která pod náporem jeho podporovatelů začala kolabovat. Během několika hodin ale Google Parler odstranil z Google Play a stejným krokem vývojářům pohrozil i Apple. Parler navíc bude zřejmě brzy odstřihnut od serverů, které mu hostuje Amazon.

Protože Trump nemá odkud oslovovat své voliče a fanoušky, už oznámil, že zvažuje založení vlastní komunikační platformy.

Twitter trvale zablokoval Trumpův účet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning