tydenni-prehled-recenzi-a-megatestu
PCTuning Novinka

Týdenní přehled recenzí a megatestů

lukas-fiala
Lukáš Fiala
3. 11. 2006 23:00 Sdílej:

Uplynulý týden přinesl kromě velmi chladného počasí také první čtyřjádrový procesor od Intelu - Core 2 Extreme QX6700. Protože jde bezesporu o velkou událost, stěžejním tématem dnešního přehledu bude právě toto CPU.

Reklama
Reklama

Testů Kentsfieldu se urodilo opravdu hodně - a když říkám hodně, myslím tím opravdu hodně:

Core 2 Extreme QX6700 testují úplně všude - což znamená, že recenzí ostatního hardwaru je jako šafránu. Z grafických karet stojí dnes za zmínku snad jen recenze Radeonu X1650Pro od HIS s chladičem Silencer a takty 625/1400MHz, ze serveru Guru3D.

Z oblasti základních desek stojí za pozornost srovnání dvou desek s čipsetem i975X - Abit AW9D-MAX a DFI Infinity 975X/G. Článek najdete na serveru DriverHeaven.

Server Virtual-Hideout si pro test vybral motherboard pro platformu LGA775 s čipovou sadou SiS662/SiS966L. Konkrétně jde o Abit SG-95, desku mATX formátu.

Buffalo Firestix PC2-8500 - tak zní název 1066MHz DDR2 modulů od Buffalo Technology, které testoval server LegitReviews. Kdo si vystačí s taktem 800MHz, možná ho zaujmou paměti od G.Skillu, které testoval server Anandtech. G.Skill F2-6400PHU2-2GBHZ používají čipy Micron D9 a pracují s latencí CL4-4-4-12.

Optickou mechaniku už jsme v Přehledu docela dlouho neměli. Server OverclockersClub se podíval na zoubek DVD vypalovačce GSA-H10N od LG.

Jaké jsou výhody diskového pole RAID0 a jaká je ideální velikost fragmentu (stripe size)? Na tyto otázky se snažil odpovědět server HardwareSecrets.

Téměř žádný prostor v Přehledu nedostávají skříně. Proto zde dnes máme hned 2 recenze beden od Antecu a Giabyte. Antec Nine Hundred testoval server Pro-Clockers a magazín Motherboards.org si pro test vybral case Gigabyte Poseidon.

To je pro dnešek vše. Ještě něco odlehčenějšího nakonec: server NGOHQ provádí průzkum veřejného mínění - anketní otázka zní, co jeho čtenáři potřebují nejvíce. Hádejte, která možnost zvítězila...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning