ubuntu-11-10-ke-stazeni-novinka-se-povedla-jake-prinesla-zmeny
PCTuning Novinka

Ubuntu 11.10 ke stažení! Novinka se povedla, jaké přinesla změny?

Lukáš Voříšek
Lukáš Voříšek
14. 10. 2011 07:00 23 Sdílej:

Dlouho očekávaná verze linuxové distribuce Ubuntu „Oneiric Ocelot“ je tady. Těšit se můžeme na vylepšené rozhraní Unity a spoustu dalších změn.

Reklama
Reklama

Oblíbená linuxová distribuce se dočkala další finální verze, ve které se můžeme těšit na spoustu aktualizací a nových vychytávek. Ubuntu 11.10 „Oneiric Ocelot“ dorazí s podporou multiarch která umožní spouštět 32 bitové knihovny a aplikace v rozhraní 64bit systému. Drobných úprav se dočkalo i GNOME 3.2 a přepracováno bylo i Unity Dash.

Další vychytávky, které tato verze přináší vylepšené Software Center, 3.0 Linux kernel, LightDM login manager, Unity 2D, zálohovací nástroj Déjà Dup, Thunderbird jako výchozí e-mailový klient, nový Alt + Tab Switcher, a navíc nechybí plná podpora čínštiny, japonštiny, korejštiny, a dalších skriptovacích jazyků.

 

Nepřehlédněte:

Podle prvních ohlasů recenzentů se nová verze velmi povedla a co je nejvíce vychvalováno je pohodlná práce v upraveném prostředí. Na nové Ubuntu můžete aktualizovat přímo, nebo si jej stáhnout ze stránek vývojářů. Tradičně nechybí ani serverová verze.

 Zdroj: Ubuntu.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning