ubuntu-12-04-precise-pangolin-vyrazne-zlepsi-vydrz-baterie
PCTuning Novinka

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin výrazně zlepší výdrž baterie

Lukáš Voříšek

Lukáš Voříšek

20. 12. 2011 09:00 9

Vývojáři oblíbené linuxové distribuce poctivě pracují na vyladění chystaného systému. Precise Pangolin se zaměří na nižší spotřebu a nepochybně tím potěší majitele přenosných zařízení.

Reklama
Reklama

Nedávno jsme vás informovali o představení první alpha verze chystaného operačního systému z rodiny Ubuntu. Linuxová distribuce se nám tedy představila v jakémsi náhledu a ukázala, jaké trumfy si na potenciální uživatele připravuje.

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin výrazně zlepší výdrž baterie

Nyní se vývojáři pochlubili, že novinka dorazí s lepší optimalizací a z toho plynoucí úsporou energie. Nedávno se současně hovořilo o aktualizaci pro linuxové systémy, která bude řešit krátkou výdrž baterie, za níž stojí špatná verze systémového jádra (konkrétně 2.6.33). I přes tuto doposud trvající chybu většiny z nich včetně Ubuntu vývojáři mluví o spoustě zlepšení právě pro lepší výdrž baterií u přenosných zařízení.

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin výrazně zlepší výdrž baterie

Další sestavení Ubuntu 12.04 bude stejně jako ostatní chystané distribuce obsahovat opravený kernel, opravující funkci nástroje PCI Express Active State Power Management. Podle jednoho z vývojářů se pomocí tohoto a dalších vylepšení dosahuje průměrné úspory 0,5 až 1 watt. Po případném vyladění nastavení bezdrátových modulů, síťových karet apod. by mohlo dojít k dalším úsporám energie a tím i k delší výdrži přenosných zařízení s baterií.

Zdroj: Engadget

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning