upravene-ubuntu-pro-novy-tablet-samsung-galaxy-tab-jak-slape-a-vypada-video
Novinka Upravené Ubuntu pro nový tablet Samsung Galaxy Tab. Jak šlape a vypadá? [video]

Upravené Ubuntu pro nový tablet Samsung Galaxy Tab. Jak šlape a vypadá? [video]

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

29. 6. 2011 18:00 15

Ubuntu běželo ve virtuálním prostředí pod operačním systémem Android 3.0 Honeycomb. Oba systémy tak běžely současně.

Reklama
Reklama

Dnes jsem v diskusi na našem Facebookovém účtu četl komentáře, zda-li je možnost na tabletech s operačním systémem Android (jako třeba Asus EeePad Transformer nebo Samsung Galaxy Tab 10.1) jiný operační systém, konkrétně Linux. Odpověď je jednoduchá: Oficiálně ne. Ale existuje komunita, která podobné věci zkouší a tak je na světě několik možností, jak to udělat. Jednou je upravit určitou verzi Linuxu pro použití s určitým hardwarem, nebo si Linux spustit virtuálně a mít tak současně běžící 2 operační systémy.

Tento návod se objevil na serveru GalaxyTabHacks.com, kde se na něj můžete podívat. V návodu najdete jak na tomto tabletu rozběhnout Ubuntu ve virtualizovaném stroji, tedy souběžně se systémem Android. Na videu výše pak vidíte, jak to celé funguje. Vzhledem k tomu, že to jede virtualizovaně, je to celkem svižné. Pokud by bylo Ubuntu upraveno přímo pro tablet a přehrál by se jím Android, jistě by běhalo ještě rychleji.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning