usa-uvalily-sankce-na-hackerske-skupiny-ovladane-kldr
Novinka USA uvalily sankce na hackerské skupiny ovládané KLDR

USA uvalily sankce na hackerské skupiny ovládané KLDR

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 9. 2019 19:00

Ministerstvo financí Spojených států uvalilo sankce na tři severokorejské hackerské skupiny, které jsou podezřelé z kybernetických útoků a krádeží stovek milionů dolarů po celém světě. Uvedl to list The Washington Post.

Reklama

Na sankční seznam amerického resortu financí byly zařazeny hackerské skupiny s označením Lazarus Group, Bluenoroff a Andariel. Podle Washingtonu stojí za těmito uskupeními severokorejská vláda, která je využívá na nelegální získávání financí pro jaderné a raketové programy KLDR. Peníze kradli z finančních institucí nebo ze směnáren kryptoměn

Zapsání na sankční seznam usnadní konfiskaci případných aktiv těchto skupin, které se nacházejí v jurisdikci USA. Osobám napojeným na tyto skupiny má být také zamezen přístup do globálního finančního systému.

Hackeři ze skupiny Lazarus jsou podle USA zodpovědní za útok na studia Sony Pictures v roce 2014 a také za zamoření 300 000 počítačů škodlivým softwarem WannaCry po celém světě. Kyberzločinci z Lazarus Group ve spolupráci s kolegy s Bluenoroff také ukradli 80 milionů dolarů z bangladéšské centrální banky. Andariel zase vytvořil škodlivý software na napadání stránek s hazardními hrami.

USA uvalily sankce na hackerské skupiny ovládané KLDR
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama