usb-3-0-na-prednim-panelu-v-podani-msi
PCTuning Novinka

USB 3.0 na předním panelu v podání MSI

jan-cerny
Jan Černý
28. 7. 2010 13:00 3 Sdílej:

Rychlé rozhraní USB 3.0 se stává pro současné základní desky standardem, ne vždy ho však najdete na přístupném místě. To má za úkol změnit šest nových desek od MSI.

Reklama
Reklama

Bylo nebylo... jednoho krásného dne se na trhu začaly objevovat první USB 3.0 zařízení. Myšlenka zvýšit výkon je sice chvályhodná, ne vždy je ale úplně praktická. Většina výrobců základních desek totiž umístila porty pouze na zadní panel, a pokud byste chtěli z USB 3.0 zařízení rychle přetáhnout data, museli jste pod stůl. První desky výrobců, kteří si toto uvědomili a umožňují pomocí pinů vyvést USB 3.0 na přední panel, pocházejí z dílny ASUSu a ASRocku. V brzké době se k nim přidá také MSI.

To oznámilo šest nových základních desek zahrnující i tři modely osazené čipem Lucid Hydra pro společný chod grafické karty AMD a NVIDIA. Ale pěkně popořádku. Z běžných desek na čipové sadě Intel s USB 3.0 na předním panelu máte na výběr z modelu X58A-GD45 pro Nehalem (LGA 1366) a GD57-P55A pro Lynnfield (LGA 1156). Úplnou třešničkou na dortu je však P55A Fuzion (LGA 1156) osazený čipem Lucid Hydra.

Pro fanoušky společnosti AMD je určena deska G55-870A a dvojice top-modelů Fuzion 870A a 870A Fuzion Power Edition. Podle vyhledávače cen Skinflint.co.uk by se cena těchto desek měla pohybovat v rozmezí od 130 do 200 € (3 300 až 5 000 Kč). Rozhodně tedy nejde o nejlevnější modely. Výsledky vyhledávání jsou však jen údaje z ceníku bez zohlednění skladové dostupnosti a skutečné ceny teprve ukáže čas.

Podporu USB 3.0SATA 6 Gb/s u dalších desek společnosti MSI poznáte podle „A“ přidanému k označení čipové sady v názvu modelu. Na všech modelech desek je USB realizováno ověřeným řadičem Renesas Electronics µPD720200 známým před akvizicí společností NEC a Renesas jako NEC µPD720200. Jak si vedl starší řadič USB 3.0 a SATA 6 Gb/s do PCIe slotu od MSI si můžete přečíst v tomto testu na Guru3D.

Zdroj: ComputerBase

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning