valve-dokoncuje-prace-na-ovladaci-steam-controller-jeho-finalni-podobu-predvedlo-na-gdc-2015
PCTuning Novinka

Valve dokončuje práce na ovladači Steam Controller. Jeho finální podobu předvedlo na GDC 2015

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
5. 3. 2015 18:30 12 Sdílej:

Valve už nějakou dobu pracuje na konečné podobě herního ovladače Steam Controller, který by měl sloužit k ovládání herních zařízení Steam Machine. Nyní to konečně vypadá, že se vývoj ovladače dostal do finální fáze.

Reklama
Reklama

Snad již finální podobu svého gamepadu představilo Valve také v rámci konference GDC 2015. Oproti původnímu návrhu se toho moc nezměnilo. Snad jedinou výraznou změnou je nahrazení čtyř "analogových" směrových tlačítek joystickem. Změnila se také podoba, nebo spíše zářezy na povrchu dvou kruhových dotykových tlačítek rozmístěných na obou stranách ovladače.

Jak vypadal původní zvažovaný návrh ovladače ještě před změnou rozvržení tlačítek, si můžete prohlédnout na obrázku výše. Nová a snad už finální podoba ovladače je k vidění na následujícím obrázku.

Steam Controller by se měl společně s prvními počítači Steam Machine a domácím streamovacím zařízením Steam Link objevit na trhu v listopadu letošního roku. Jeho cena by se měla pohybovat stejně jako v případě Steam Link okolo 50 dolarů, tedy asi 1 250 Kč. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning