vice-nez-polovina-rodicu-necha-sve-deti-hrat-hry-urcene-starsim-18ti-let
Novinka Více než polovina rodičů nechá své děti hrát hry určené starším 18ti let

Více než polovina rodičů nechá své děti hrát hry určené starším 18ti let

Martina Lipertová

Martina Lipertová

16. 7. 2018 10:00 2

  Nedávný průzkum britské společnosti Childcare naznačil, že více než polovina rodičů nechává své děti hrát videohry s hodnocením 18+ bez dozoru.  

Reklama

Průzkumu se zúčastnilo více než 2000 rodičů z celé Velké Británie, kteří doma mají děti ve věku od 5 do 16 let (53% chlapců a 47% dívek). Zhruba tři čtvrtiny respondentů (73%) byly matky.

Více než polovina rodičů nechá své děti hrát hry určené starším 18ti let
i Zdroj: PCTuning.cz

Výsledek průzkumu naznačuje, že existuje velký rozdíl ve vnímání her a vnímání dalších médií. Zatímco doporučenému věku u filmů nevěnuje pozornost asi jen 23% rodičů, u her je to až 86% rodičů. Jen 18% rodičů přitom uvedlo, že nechá své děti ve věku 10-14 let koukat na filmy pro starší 18ti let.

Průzkum se zabýval také změnami chování dětí po hraní videoher určených pro dospělé. Celkem 43% rodičů prý zaznamenalo negativní změnu v chování, zatímco 22% rodičů si všimlo, že děti nyní rozumí nebo dokonce používají nevhodné výrazy.

Jelikož v současné chvíli je silný trend Battle Roayle her a popularita takového PUBG či Fortnite je mezi dětmi obrovská, je téma vhodnosti her pro děti, respektive pro určité skupiny dětí zase aktuální. A ačkoliv výše zmíněná dvojice her není určená pro dospělé (12+ v případě Fortnite, 14+ v případě PUBG), je třeba si uvědomit, že i v jejich případě je třeba dbát na věkové doporučení. V současné době totiž hry naše děti formují mnohem více, než kdy dřív. A dost možná mnohem více, nežli filmy.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama