virtualni-realita-playstation-vr-zna-datum-prodeje
Novinka Virtuální realita PlayStation VR zná datum prodeje

Virtuální realita PlayStation VR zná datum prodeje

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 6. 2016 03:00

Brýle pro virtuální realitu PlayStation VR budou hlavní konkurencí pro Oculus a jeho model Rift a systém HTC Vive. K prvním zákazníkům se chystaný headset, společně s několika zajímavými hrami (Resident Evil 7, Batman, Call of Duty či Assassin’s Creed), dostane 13. října. Uvedli to zástupci japonského výrobce během akce E3.

Reklama

Znovu byla zmiňována také cena PlayStation VR. V USA bude headset bez ovladačů stát 399 dolarů, tedy zhruba 10 000 Kč bez DPH (v Evropě 399 eur, což je zhruba 12 000 Kč s daní). V porovnání s konkurencí Oculus Rift a HTC Vive tedy půjde o nejlevnější řešení.

Základem headsetu PSVR je 5,7palcový OLED displej s rozlišením 1920 × RGB × 1080 px (pro každé oko 960 × RGB × 1080 px) a schopností zobrazovat obraz až 120 snímků za sekundu. Iluzi přenesení do virtuálního světa umocňují přítomné senzory, které snímají pohyb hlavy a údaje v reálném čase přenášejí do hry. Interakci s prostředím ve virtuálním světě pak zajistí ovladače DualShock a Move.

Závěrem ještě připomeňme, že k provozování PSVR budete kromě samotné konzole PlayStation 4 a ovladače potřebovat také PlayStation kamerku.

Virtuální realita PlayStation VR zná datum prodeje
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj: KitGuru

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama