virtualni-realita-vam-zprostredkuje-pohled-na-vrazdu-ktera-se-skutecne-odehrala-rika-se-tomu-vtahujici-zurnalistika
PCTuning Novinka

Virtuální realita vám zprostředkuje pohled na vraždu, která se skutečně odehrála, říká se tomu "vtahující žurnalistika"

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 10. 2014 19:45 1

Nezávislý vývojáři nám nově nezprostředkovávají jen neotřelé herní zážitky, ale také rekonstrukce závažných trestných činů, které by v nás měly zanechat stopy mnohem hlubší, než zanechává obyčejná zpráva ve večerních televizních novinách. Nový trend, který je závislý výhradně na faktech a virtuální realitě, se nazývá pohlcující žurnalistika (v angličtině "immersive journalism").

Reklama
Reklama

Průkopníkem na poli zprostředkovávání hrůzných činů za pomoci virtuální reality je Nonny de la Peña, novinář z Los Angeles. Tento inovátor si vzal na paškál incident z roku 2010, v němž byl pohraniční hlídkou USA umlácen k smrti mexický imigrant.

Vražda imigranta byla několika svědky zachycena na video jejich chytrého telefonu. Nonny de la Peña usvědčující videa vzal a za pomoci malého týmu vývojářů převedl co nejvěrněji do světa jedniček a nul. Nesnaží se přitom o zavedení nějakých herních principů, či zákonitostí, tato podívaná je čistě pasivní záležitostí. Prostě si nasadíte virtuální brýle (v tomto případě ty od Googlu) a podíváte se na to, jak před vámi někoho zabíjejí. To s člověkem opravdu hne, otázka však je, zdali je to potřeba? A co na to řeknou pozůstalí oběti?

Zdroj: MotherBoard

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning