vlajkova-geforce-gtx-1080-ti-lightning-z-od-msi-odtajnena
Novinka Vlajková GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z od MSI odtajněna

Vlajková GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z od MSI odtajněna

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

29. 5. 2017 16:45 5

Nová vlajková loď v oblasti grafických karet od značky MSI byla odhalena. Jedná se o model GeForce GTX 1080 Ti s přízviskem Lightning Z. 

Reklama

Tato karta by měla být to nejlepší, co MSI ve své nabídce poskytne a určená bude skutečným nadšencům. těšit se můžeme na slušné tovární přetaktování, ale i potenciál pro další přetaktování. Karta je zejména díky chladiči dlouhá extrémních více než 30 cm. Je tedy o polovinu větší než standardní provedení této karty. Stejně je na tom také výška karty. Zabere totiž téměř čtyři sloty. 

PCB pochází z vlastního návrhu MSI a o chlazení se zde stará robustní chladič TriFrozr nové generace se třemi větráky. Ve výbavě je samozřejmě také zesílená napájecí kaskáda a ona napájení se mají starat tři 8pinové PCIe konektory. To vše nasvědčuje také značnému továrnímu přetaktování.

Vlajková GeForce GTX 1080 Ti Lightning Z od MSI odtajněna
i Zdroj: PCTuning.cz

Již z výroby si výrobce dovolil GPU vyhnat na slušných 1582 MHz, což je o 102 MHz více než u referenčního provedení. S boost se potom dostaneme na 1695 MHz. Paměti běží efektivně na 11,12 GHz. Softwarově pak lze zapnout OC mód "Lightning", čímž se takt GPU Zvedne na 1607 MHz v základu a 1721 MHz s boost. Frekvence pamětí ale zůstane nezměněna. 

Tyto takty kartu řadí na přední příčky dostupných provedení této karty a zároveň ty nejdražší. Cenu karty nicméně zatím výrobce tají. Měla by ale podle odhadů atakovat hranici 1 000 dolarů, což by znamenalo částku těsně zhruba okolo 28 000 Kč. 

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama