vodafone-zrychlil-internet-na-doma-za-1-gbit-s-chce-mesicne-999-kc
Internet Novinka Vodafone zrychlil internet na doma, za 1 Gbit/s chce měsíčně 999 Kč

Vodafone zrychlil internet na doma, za 1 Gbit/s chce měsíčně 999 Kč

Mirek Kočí

Mirek Kočí

13. 8. 2020 17:20 14

Operátor Vodafone oznámil, že pro 1,3 milionu domácností a firem je nově k dispozici rychlost připojení 1 Gb/s. To znamená více než třicetkrát rychlejší internet, než bylo dosud v Česku běžné. Výrazná změna je výsledkem spojení Vodafonu s bývalou firmou UPC.

Reklama

Zhruba u poloviny aktivních přípojek k pevnému internetu využívali dosud Češi rychlosti jen do 30 Mb/s, uvedl nedávno Český statistický úřad. Vodafone nyní přichází s novou gigabitovou sítí, která přináší internet se stahováním dat 1 Gb/s. To znamená více než třicetkrát rychlejší připojení. Operátor svou gigasíť nabízí rovnou pro 1,3 milionu domácností a firem a číslo se bude dále navyšovat.

Gigabit za 399 korun měsíčně

Připojení k internetu s rychlostí stahování 1 Gb/s je ode dneška dostupné zákazníkům za zaváděcí cenu 399 korun měsíčně, a to na dobu prvních 6 měsíců. Běžná cena připojení pak bude 999 korun měsíčně včetně pronájmu gigabitového modemu, který dokáže s vysokou rychlostí připojení pracovat.

Podnikatelům a firmám je gigabitový internet po půlročním zvýhodnění k dispozici za cenu 1 099 korun, v ceně je navíc prémiová péče, pevná IP adresa a aplikace SmartGuard pro ochranu před kybernetickými útoky.

Vodafone zrychlil internet na doma, za 1 Gbit/s chce měsíčně 999 Kč
i Zdroj: PCTuning.cz

Mobilní síť, pevný internet i televize s videotékou

Kdysi pouze mobilní operátor se výrazně proměnil. Před pár lety začal Vodafone v Česku nabízet fixní a tedy i konvergentní služby, jeho pevné připojení je dnes k dispozici pro 99 % českých domácností. Letos také firma představila službu Vodafone TV, která obsahuje i širokou videotéku a která běží na vlastní globální platformě. Gigabitová rychlost internetu je tak dalším velkým krokem v konvergentní nabídce služeb od Vodafonu. Dostupnost nejrychlejšího připojení si zákazníci mohou ověřit na webu www.vodafone.cz/gigabit, kde najdou i další informace.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama