voyo-v1-nove-procesory-intel-apollo-lake-v-pocitaci-do-dlane
PCTuning Novinka

VOYO V1 - nové procesory Intel Apollo Lake v počítači do dlaně

Václav Vlček
Václav Vlček
14. 11. 2016 08:44 Sdílej:

Počítač v miniaturní krabičce, která se ztratí za monitorem, ale výkonu na běžnou práci nabídne dost. Nové Apollo Lake by mělo proti minulé generaci nabídnout o poznání vyšší výkon.

Reklama
Reklama

 Pokud nepotřebujete nabušené dělo s 3D výkonem na virtuální realitu, pro běžnou práci a brouzdání po internetu už výkonem stačí i takový střízlík jako je Voyo V1, který s přehledem ho schováte za monitor nebo televizi. Zajímavostí je, že se jedná o jedno z prvních zařízení, ve kterých najdete úsporný procesor Intel z generace Apollo Lake založený na architektuře Goldmont. Podle prvních informací by měla novinka nabídnout až o třetinu lepší procesorový výkon proti minulé generaci při srovnání Pentium N4200 vs. Pentium N3710. Zajímavý je i posun ve výkonu grafické části, osazené grafické čipy Intel HD Graphics 50x by si měly polepšit proti minulé generaci až o 45 %. Podstatné také je, že už si poradí bez jakýchkoliv kompromisů s akcelerací nextgen video formátů H.265 a VP9.


Zdroj: Anandtech

Samotné Voyo V1 si můžete koupit ve dvou provedeních lišících se podle procesoru, u dražšího je osazený výkonnější model N4200 s taktem až 2,5 GHz a Intel HD Graphics 505, levnější má N3450 dosahující "pouze" 2,2 GHz. Další výbava mini PC už je shodná, osazeno je 4 GB operační paměti a poněkud zláštní kombinace pomalejší 32 GB eMMC a SSD v M.2 slotu s kapacitou 128 GB. Menší a pomalejší úložiště zřejmě slouží pro systém - ale to bez reálných testů nezjistíme. Solidní je portová výbava, tři USB v3.0, gigabitová síťová karta, miniHDMI bohužel nejspíš pouze verze 1.4 a slot na paměťovou kartu MicroSD. Vybrat si můžete z více barevných provedení, vedle použitelné modré je tu zlatostříbrná a pak epesní růžová.

 

  

Dražší model vyjde na 223$ se slevovým kupónem GBV1N4 - koupíte zde

Levnější model vyjde na 195$ se slevovým kupónem GBV1N3 - koupíte zde

Zdroj: Gearbest 1 a 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning