vyrobce-herniho-prislusenstvi-mad-catz-vyhlasil-bankrot
Novinka Výrobce herního příslušenství Mad Catz vyhlásil bankrot

Výrobce herního příslušenství Mad Catz vyhlásil bankrot

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 4. 2017 13:30

Společnost Mad Catz Interactive není na trhu herního příslušenství žádným nováčkem a její produkty se řadí mezi špičku v této oblasti. O to překvapivější je zpráva, podle které vedení firmy oficiálně oznámilo bankrot.

Reklama

Mad Catz byla založena již v roce 1989. Od počátku se podnik specializoval na výrobu nejrůznějších počítačových ovladačů, her a různých periferií. O osmnáct let později prosperující firma pohltila menšího konkurenta Saitek, který se proslavil především výrobou nejrůznějších periférií pro simulátory.

Výrobci se dařilo a během následujících několika let si vytvořil doslova monopol na zařízení pro simulátory. Jenže pak se začala výrazněji prosazovat konkurence z Asie, která lákala uživatele na stále nižší ceny, a podniku nastaly krušné časy.

Mad Catz nespasil nakonec ani loňský prodej Saiteku, na kterém se dohodla s dalším velkým hráčem na poli počítačových periferií – firmou Logitech, a tak zástupci společnosti na začátku dubna vyhlásili bankrot a požádali o ochranu před věřiteli.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama