vysledky-nvidia-q3-16-raketovy-vzestup-zisku
Novinka Výsledky Nvidia Q3/16 - raketový vzestup zisků!

Výsledky Nvidia Q3/16 - raketový vzestup zisků!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

12. 11. 2016 14:22 47

Společnost Nvidia nikdy v historii neměla takové tržby a zisky. Akcie strmě stoupají, excelentní úspěch.

Reklama
Výsledky Nvidia Q3/16 - raketový vzestup zisků!
i Zdroj: PCTuning.cz

Nvidia před pár dny oznámila výsledky za poslední kvartál Q3/17 končící posledním říjnem. Všichni víme, že i když jde o aktuální čísla kvartálu 2016, Nvidia je s hospodařením vždy už rok vpřed. Tedy označují čísla jako za Q3/17. Jsou podruhé v řadě rekordní v každém ohledu. Hrubý zisk byl 2,0 miliardy dolarů, což je nejvyšší čtvrtletní příjem v historii firmy. Nvidia byla vždy menší než AMD, měla méně zaměstnanců, menší tržby (nikoliv čistý zisk). Dnes už ale AMD přerostla, ne počtem zaměstnanců, ale tržbami a ziskem. Proti stejnému kvartálu vloni jde o nárůst o 40 procent. Hrubá marže narostla o 1,1 procento na 59,2 procent. Jen pro srovnání, AMD se potácí na dlouhodobé hodnotě 31 procent (tento kvartál to bylo jen 5 procent), což je skoro poloviční marže.

Zisk byl 639 milionů dolarů, po odečtení nákladů a výplatě akcionářů, měla Nvidia čistý zisk 542 milionů dolarů. Nárůst vůči předchozímu čtvrtletí je 108 procent!. Tohle jsou naprosto brutální čísla, kde jsou ti proroci, kteří tvrdí, že PC trh upadá? Kde jsou ti proroci, kteří nám roky tvrdí, že střední třída grafik je svatý grál výrobců, a jeden RX 480 spasí svět? Tady vidíte jaké ja realita, svět kupuje drahé a výkonné karty GeForce, nikoliv slabý výkon, který tu máme s různými názvy pět let. Opět jsem měl pravdu, ostatně jako vždy ... jinak bych nebyl tak úspěšný i v podnikatelském životě. Na mé rady příště dejte, pokud jste se jimi řídili v létě, kdy jsem radil koupit akcie Nvidie - jste ve vatě!

Výsledky Nvidia Q3/16 - raketový vzestup zisků!
i Zdroj: PCTuning.cz

Kdo také na mou radu, investoval do akcií Nvidia, musí být spokojen. Vloni v tuto dobu startovala NVDA na 30 USD, letos v létě byla hodnota kolem 50 USD a dnes po několika měsících je 90 USD. To je nárůst 80 procent, kdo investoval už vloni zbohatl o 300 procent! a to jen za jeden rok. Jen pro srovnání, cena za jednu AMD je 6,7 USD.

Výsledky Nvidia Q3/16 - raketový vzestup zisků!
i Zdroj: PCTuning.cz

I když se Nvidia stále snaží diverzifikovat svůj byznys, stále jí živí grafické karty. Ty rostly o 60 procent, a celkově z celých tržeb tvoří drtivou většinu. Tegra také rostla, zejména díky použití v automobilech a herních konzolích, které jsou zejména v USA hodně oblíbené. V Evropě spíše nikoliv.

Výhledy jsou také více než pozitivní. Společnost v dalším kvartále očekává další růst, tentokrát opět na rekordních 2,1 miliard. Marže má poskočit nebo se snížít o další procento. I v pomyslné krizi PC odvětví, Nvidia stále roste. Pokud máte co nabídnout, tak zkrátka vyděláte.

Trh ukázal, že platí, co jsem napsal už dávno ve "víkendovém zamyšlení". Lidé kašlou na efektivní karty s "pokročilými funkcemi", které nemají výkon - nebo mají výkon jako tři roky staré věci, ale prostě chtějí vysoký výkon a to za každou cenu. Je vidět, že lidé zaplatí i za Mainstream čip převlečený za High-end, extrémně předraženou cenu. Viz luxusní prodeje Pascalů za jejich ceny. Svět je pryč z krize a zkrátka letí drahé zboží, nikdo kromě zákazníků v ČR na poměr ceny k výkonu nehledí - všichni chtějí to nejlepší a to je dobře.

Zdroj: Nvidia, Anandtech

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama