wd-predstavuje-rychly-ssd-black-sn750-nvme
PCTuning Novinka

WD představuje rychlý SSD Black SN750 NVMe

mirek-koci
Mirek Kočí
21. 1. 2019 11:00 Sdílej:

Společnost Western Digital představila druhou generaci solid-state disků WD Black SN750 NVMe. Nové modely budou k dostání až do kapacity 2 TB ve formátu M.2 a to ve dvou verzích, pro PC a pro herní stroje stavěné na míru. Pro tento segment bude v nabídce varianta s integrovaným chladičem, který napomůže udržovat stabilní teplotu.

Reklama
Reklama

Druhá generace SSD je postavena na vlastní 3D NAND technologii Western Digital, vlastním firmwaru i vlastních ovladačích. Dle výrobce Black SN750 NVMe poskytuje vysoké rychlosti sekvenčního čtení (až 3 470 MB/s u 500GB a 1TB modelů) a zápisu (až 3 000 MB/s v případě 1TB modelu), navíc se chlubí i extrémní datovou propustností, kdy náhodné čtení dosahuje hodnot 515 000 IOPS, hodnoty náhodného zápisu jsou pak 560 000 IOPS (v případě 1TB modelu).

Jak už bylo zmíněno v úvodu, nový SSD dorazí do obchodů také ve verzi s integrovaným chladičem, který byl vytvořen ve spolupráci se společností EKWB. Chlazení by mělo účinně odvádět teplo z disku během intenzivní práce, a umožnit tak SSD ve srovnání s modely bez chladiče pracovat po delší dobu při současném udržení stabilní výkonu zápisu i čtení.

Western Digital také přidal tzv. Herní režim do ovládacího rozhraní, které bylo speciálně vytvořené pro disky WD Black SSD. Tato možnost umožní uživatelům flexibilně omezit režim nízkého výkonu a dosahovat nepřetržitého maximálního výkonu disku v případě, že to od svého disku chtějí.

Cena a dostupnost

Nové produkty Western Digital byly představeny na veletrhu PAX South v americkém San Antoniu. Na disky WD Black SN750 NVMe je poskytována pětiletá omezená záruka až do hodnot odolnosti 600 TBW (u 1TB modelu) a až 1 200 TBW (u připravovaného 2TB modelu). SSD formátu M.2 2280 s jednou úložnou stranou budou dodávány v kapacitách od 250 GB do 2 TB. Ceny začínají na 79 dolarech (1 700 Kč). Verze s chladičem, určená pro počítačové nadšence a profesionální hráče, má být dostupná během jara.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning