whatsapp-umoznuje-aktivovat-dvoufazove-overeni-vaseho-uctu
PCTuning Novinka

WhatsApp umožňuje aktivovat dvoufázové ověření vašeho účtu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

24. 2. 2017 15:00

Populární aplikace WhatsApp, která umožňuje posílání zpráv mezi různými platformami, zavedla nedávno dvoustupňové ověření pro zvýšení bezpečnosti uživatelů. To probíhá za pomoci šestičíselného kódu a registrovaného e-mailu, který se přidruží k vašemu telefonnímu číslu.

Reklama
Reklama

Dvoufázové ověření je volitelnou funkcí na posílení bezpečnosti vašeho účtu. Když máte zapnuté dvoufázové ověření, jakýkoliv pokus o ověření vašeho telefonního čísla ve službě WhatsApp musí být doprovázeno zadáním šestimístného přístupového kódu, který jste si vy pro tuto funkci vytvořili.

Vývojáři doporučují zadat i e-mail, abyste neztratili přístup k vlastnímu účtu v případě, že zapomenete přístupový kód. Ten bude náhodně vyžadován při spuštění aplikace. Chcete-li aktivovat dvoufázové ověření, otevřete WhatsApp => Nastavení => Účet => Dvoufázové ověření => Zapnout

Dvoufázové ověření je dostupné pro uživatele WhatsApp na platformách Android, iOS i Windows 10 Mobile.

Pokud máte zapnuté dvoufázové ověření, vaše číslo nebude mít povoleno opětovné ověření ve službě WhatsApp po dobu 7 dnů od posledního použití aplikace WhatsApp bez přístupového kódu. Takže pokud zapomenete vlastní kód a neposkytnete e-mailovou adresu na vypnutí dvoufázového ověření, ani vy nebudete mít povoleno opětovné ověření účtu služby WhatsApp po dobu 7 dnů od posledního použití aplikace WhatsApp. Po uplynutí 7 dnů bude možné opětovné ověření vašeho telefonního čísla ve službě WhatsApp bez vašeho přístupového kódu, ale v momentě ověření ztratíte všechny čekající zprávy - budou odstraněny. Pokud je vaše číslo znovu ověřeno ve službě WhatsApp až po 30 dnech od posledního použití aplikace WhatsApp a to bez přístupového kódu, váš účet bude odstraněn a v případě úspěšného ověření bude vytvořen nový účet.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning