windows-95-si-nyni-muzete-spustit-ve-windows-macu-nebo-linuxu
PCTuning Novinka

Windows 95 si nyní můžete spustit ve Windows (Macu nebo Linuxu)

Martina Lipertová
Martina Lipertová
24. 8. 2018 10:30 6 Sdílej:

Pamatujete si ještě na dobu, kdy startovní menu vašeho OS bylo maximálně přehledné a člověk v něm během sekundy mohl najít vše, co si usmyslel? Kdy jsme ke spokojenosti potřebovali pouze Solitair nebo Minesweeper (Hledání min)? Na staré dobré časy u Windows 95 si nyní můžete zavzpomínat, i pokud doma nemáte 20 let starý počítač a to díky aplikaci z Github.

Reklama
Reklama

Aplikaci vytvořil a nahrál Felix Rieseberg, vývojář společnosti Slack, který se pravděpodobně také nechal unést jistou vlnou nostalgie. Aplikace je k dispozici pro všechny tři operační systémy – Windows, macOS i Linux. Liší se pouze velikostí, která osciluje mezi 94,8 až 129 MB.

Jak napsal deník The Verge, aplikace je velmi hospodárná, spotřebovává asi jen 200 MB paměti RAM.

V aplikaci najdete všechny známé položky jako je právě Minesweeper, Solitair nebo Media Player. Navíc, vše je plně funkční, takže si pohrajte…dokud se Microsoft nezblázní a aplikaci z GitHub nestáhne, neboť je od léta jeho vlastníkem. 

Zdroj: 1, 2, 3, 4

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning