xiaomi-redmi-note-7-padalo-z-vysky-35-kilometru
Novinka Xiaomi Redmi Note 7 padalo z výšky 35 kilometrů

Xiaomi Redmi Note 7 padalo z výšky 35 kilometrů

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 5. 2019 17:00 12

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro společnost Xiaomi. Čínský prodejce elektroniky přišel se zajímavým experimentem, jehož cílem bylo vyzkoušet odolnost Redmi Note 7. Smartphone se stal nákladem balónu naplněného héliem, který vystoupal až do výše 35 kilometrů.

Reklama
Reklama

Chytrý telefon Redmi Note 7 byl připevněn v malém kontejneru. Po celou dobu letu měl aktivní GPS a také připevněná kamera, která stoupání a i následný pád zaznamenávala. Mobil strávil několik desítek minut v teplotách pod bodem mrazu (minimem bylo mínus 58 stupňů Celsia). Interní teplota uvnitř zařízení přitom činila jen 4 °. Balon se na své cestě dostal do trojnásobné výšky, než v které běžně létají dopravní letadla.

Ve výšce 35 375 metrů balón pod náporem atmosferického tlaku 1 KPa praskl a telefon se i s dalším nákladem (další tři kusy Note 7 pro případné šťastlivce, který by náklad našli) vydal cestou na zem.

Je pozoruhodné, že ačkoli Redmi Note 7 oficiálně žádnou odolností nedisponuje, celou cestu přežil bez sebemenšího poškození a po návratu na zem fungoval jako předtím.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning