xiaomi-zitra-predstavi-phablet-redmi-note-2-nabidne-slusnou-vybavu-a-nizkou-cenovku
Novinka Xiaomi zítra představí phablet Redmi Note 2. Nabídne slušnou výbavu a nízkou cenovku

Xiaomi zítra představí phablet Redmi Note 2. Nabídne slušnou výbavu a nízkou cenovku

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 8. 2015 20:00 2

Čínský výrobce mobilních zařízení chystá na tento čtvrtek tiskovou konferenci. Téměř jistě by na ní měl představit novou verzi systému MIUI s pořadovým číslem 7, která bude vycházet z Androidu 5.1, a zřejmě se také dočkáme tabletomobilu s názvem Redmi Note 2.

Reklama

Podle dostupných informací by měl přerostlý smartphone disponovat 5,5palcovým displejem s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 obrazových bodů a o jeho výpočetní výkon se postará procesor Helio X10 od MediaTeku společně se 2 GB RAM. Uživatelská paměť dostane kapacitu 16 GB, ale nemalou část z ní ukousne operační systém MIUI v6. O podpoře microSD karet nemáme zatím žádné informace. Dále se ve spojitosti s novým Xiaomi hovoří o 13Mpx fotoaparátu a 5Mpx kamerce pro kvalitní selfie autoportréty.

Phablet Redmi Note 2 by se měl začít prodávat ve dvou variantách, které se budou odlišovat procesorem: provedení pro evropské zákazníky namísto čipu Helio X10 nabídne Snapdragon 615 s podporou LTE. Ostatní specifikace by měly zůstat stejné.

Předpokládá se, že cena nového Xiaomi bude v přepočtu 177 dolarů, což je zhruba 4 400 korun bez daně a dalších poplatků.

Zdroj: PA

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama