xigmatek-predstavil-svoji-chystanou-mini-itx-pc-skrin-kubickeho-tvaru-nazvanou-eris
PCTuning Novinka

Xigmatek představil svoji chystanou mini-ITX PC skříň kubického tvaru nazvanou Eris

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
4. 11. 2014 09:00 1 Sdílej:

Firma Xigmatek odhalila podobu svojí nové počítačové skříně typu kostka, která nese označení Eris a lze do ní instalovat základní desky formátu mini-ITX. 

Reklama
Reklama

Rozměry skříně jsou 225 × 355 × 180 mm (š × h × v) a jejímu vzhledu dominuje černá. Všechny panely jsou vyvedené z černé oceli, pouze čelní panel je z kartáčovaného kovu. Díky využití oceli na všech panelech přesahuje hmotnost této miniaturní skříně 3 kg. 

Interiér nabídne jednu 5,25palcovou pozici pro instalaci optické mechaniky, kterou lze v případě potřeby nahradit 3,5" diskem. Pro instalaci dalšího 3,5" nebo 2,5" disku slouží také další vyhrazená vnitřní pozice. Do skříně lze instalovat zmíněné základní desky formátu mini-ITX. Ty můžeme osadit maximálně dvěma grafickými či rozšiřujícími kartami. Instalované grafické karty mohou mít plnou výšku a délku až 300 mm. Pro chlazení procesoru můžeme využít chladič s maximální výškou 140 mm. 

O chlazení Eris se mohou starat dva 120mm horní ventilátory a dva 80mm boční větráky, sloužící k výfuku teplého vzduchu. Pozice pro jeden 80mm ventilátor se najde také na zadním panelu. Skříň pasivně nasává vzduch také z řady dalších průduchů, včetně těch na čelním panelu. Pokud se rozhodnete pro chlazení komponent vodou, můžete na vrchní panel umístit radiátor s délkou až 240 mm a šířkou až 120 mm.

Na levém boku čelního panelu je k vidění také I/O panel se dvěma audio konektory a dvěma porty USB 3.0.

 

Xigmatek bohužel zatím neodtajnil informace o ceně a konkrétním datu vydání Eris. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning