xigmatek-vydal-svuj-chladic-sd1467-orthrus
PCTuning Novinka

Xigmatek vydal svůj chladič SD1467 Orthrus

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
21. 6. 2013 12:00 Sdílej:

Jak bylo vidět na nedávném veletrhu Computex, Xigmatek chystá vydat celou řadu chladičů s nekonvenční konstrukcí a jedním z nich je také Orthrus.

Reklama
Reklama

Chladič CPU, který jsme Vám již představili v novince z Computexu, bude nyní k dispozici. Chladič má pevnou měděnou základnu, z níž vychází sedm 6 mm trubic heatpipe, které odvádějí teplo do dvou pasivních hliníkových chladičů.

Dvě trubice odvádějí teplo do spodního pasivu, zatímco zbylých pět trubic vede teplo do vrchního zásobníku s hliníkovým žebrováním, který je ochlazován pomocí 140 mm PWM ventilátoru. Ventilátor nabídne rozsah otáček od 800 do 1200 RPM. Menší pasiv je také aktivně ochlazován a to za pomoci dalšího 80 mm PWM ventilátoru s maximální rychlostí 2000 otáček za minutu. 

Chladič má hmotnost 875 gramů a jeho tvůrci tvrdí, že může ochladit až 180 W pomocí těchto dvou ventilátorů. Xigmatek chladič má černý plastový kryt, který je sice praktický, ale nepůsobí příliš elegantně. Nicméně zmíněný kryt alespoň chrání žebrování.

Chladič by měl být podle výrobce také extrémně tichý. Ventilátory jsou vybaveny bílou LED a FCB ložiskem (na kapalinové bázi). Všechny kabely vedoucí od ventilátoru jsou opleteny, což zaručuje přehlednější cable management. 

Zdroj: TechPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning