xpg-predstavuje-kompaktni-herni-pocitac-gaia-vejde-se-na-kazdy-stul
Novinka XPG představuje kompaktní herní počítač GAIA. Vejde se na každý stůl

XPG představuje kompaktní herní počítač GAIA. Vejde se na každý stůl

Mirek Kočí

Mirek Kočí

25. 9. 2020 10:30

Společnost XPG oznamuje mini herní počítač GAIA určený pro hráče a tvůrce, kteří mají omezený prostor na ploše, ale nechtějí příliš  kompromitovat výpočetní výkon a funkce

Reklama

XPG GAIA vychází z modelu NUC 9 Extreme Kit Ghost Canyon a je vybaven procesorem Intel Core i9-9980HK, který pracuje až na frekvenci 5,0 GHz a má osm jader. Díky nízkému TDP 45 W také generuje méně tepla a spotřebovává méně energie. A co víc, GAIA může být vybaven další grafickou kartou o délce až 202 mm.

Díky své velikosti je počítač ideální pro menší prostory, jako jsou koleje, studiové apartmány a malé kanceláře. Malý tvarový faktor také umožňuje relativně snadné přemísťování, pokud to bude potřeba, například na LAN party nebo na cesty.

XPG představuje kompaktní herní počítač GAIA. Vejde se na každý stůl
i Zdroj: PCTuning.cz

XPG GAIA je dodáván s 32 GB operační paměti (2 x 16 GB) a zároveň podporuje Intel XMP 2.0 pro bezproblémové a stabilní přetaktování. Oceněný SSD XPG SX8200 Pro mezitím nabízí rychlost sekvenčního čtení a zápisu až 3 500, respektive 3 000 Mb/s. Má také účinný napájecí zdroj Flex ATX s výkonem 500 W 80 Plus Platinum, který dokáže udržovat nízkou hladinu hluku až 40 dB a zajistit tak minimální rozptýlení.

Kromě základních výkonových charakteristik přichází XPG GAIA také s řadou základních funkcí, díky nimž bude hraní her a vytváření produktů doma snadnější. Díky podpoře Wi-Fi 6 umožňuje počítač směrovačům komunikovat s více zařízeními najednou a odesílat data do více zařízení ve stejném vysílání se širším přenosovým rozsahem. Uživatelé si navíc mohou užít také univerzální I/O konektivitu s Thunderboltem 3 pro bezproblémové připojení s dalšími monitory a jinými externími zařízeními.

XPG GAIA bude nejprve k dispozici v Americe a Japonsku. Cenu počítače ovšem zatím neznáme.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama