xpg-predstavuje-kompaktni-herni-pocitac-gaia-vejde-se-na-kazdy-stul
PCTuning Novinka

XPG představuje kompaktní herní počítač GAIA. Vejde se na každý stůl

Mirek Kočí
Mirek Kočí
25. 9. 2020 10:30 Sdílej:

Společnost XPG oznamuje mini herní počítač GAIA určený pro hráče a tvůrce, kteří mají omezený prostor na ploše, ale nechtějí příliš  kompromitovat výpočetní výkon a funkce

Reklama
Reklama

XPG GAIA vychází z modelu NUC 9 Extreme Kit Ghost Canyon a je vybaven procesorem Intel Core i9-9980HK, který pracuje až na frekvenci 5,0 GHz a má osm jader. Díky nízkému TDP 45 W také generuje méně tepla a spotřebovává méně energie. A co víc, GAIA může být vybaven další grafickou kartou o délce až 202 mm.

Díky své velikosti je počítač ideální pro menší prostory, jako jsou koleje, studiové apartmány a malé kanceláře. Malý tvarový faktor také umožňuje relativně snadné přemísťování, pokud to bude potřeba, například na LAN party nebo na cesty.

XPG GAIA je dodáván s 32 GB operační paměti (2 x 16 GB) a zároveň podporuje Intel XMP 2.0 pro bezproblémové a stabilní přetaktování. Oceněný SSD XPG SX8200 Pro mezitím nabízí rychlost sekvenčního čtení a zápisu až 3 500, respektive 3 000 Mb/s. Má také účinný napájecí zdroj Flex ATX s výkonem 500 W 80 Plus Platinum, který dokáže udržovat nízkou hladinu hluku až 40 dB a zajistit tak minimální rozptýlení.

Kromě základních výkonových charakteristik přichází XPG GAIA také s řadou základních funkcí, díky nimž bude hraní her a vytváření produktů doma snadnější. Díky podpoře Wi-Fi 6 umožňuje počítač směrovačům komunikovat s více zařízeními najednou a odesílat data do více zařízení ve stejném vysílání se širším přenosovým rozsahem. Uživatelé si navíc mohou užít také univerzální I/O konektivitu s Thunderboltem 3 pro bezproblémové připojení s dalšími monitory a jinými externími zařízeními.

XPG GAIA bude nejprve k dispozici v Americe a Japonsku. Cenu počítače ovšem zatím neznáme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning