zakaznici-vodafonu-mohou-zacit-pouzivat-esim
Novinka Zákazníci Vodafonu mohou začít používat eSIM

Zákazníci Vodafonu mohou začít používat eSIM

Mirek Kočí

Mirek Kočí

4. 3. 2019 16:00

Od dnešního dne si mohou zákazníci Vodafonu pořídit eSIM k tarifu i předplacené kartě. Místo klasické plastové SIM dostanou voucher s QR kódem, který naskenují do svého telefonu a poté už mohou využívat mobilní služby, jak jsou zvyklí.

Reklama

Koupit mobilní telefon, vložit plastovou SIM kartu a teprve pak začít telefonovat a psát přátelům – dosud běžný postup už není pro zákazníky Vodafonu nutností. Nově totiž mohou využít eSIM (embedded SIM, tedy integrovanou SIM), která se nahrává vzdáleně na eSIM čip zabudovaný v telefonu. Na čip lze nahrát i více eSIM profilů. Zákazníci, kteří vlastní více telefonních čísel, tak nemusí měnit plastové karty a pouze si vždy vyberou, který eSIM profil chtějí zrovna využívat.

„Pro aktivaci eSIM je potřeba voucher s QR kódem, který zákazník získá v prodejně, může si ho objednat přes aplikaci Můj Vodafone, v e-shopu nebo na zákaznické lince. Pomocí tohoto kódu si pak stáhne takzvaný eSIM profil, který obsahuje informace nutné pro přihlášení do sítě operátora. Pro stažení eSIM profilu je nutné, aby bylo zařízení připojeno k internetu, například přes Wi-Fi síť,“ vysvětluje Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafone.

Zákazníci Vodafonu mohou začít používat eSIM
i Zdroj: PCTuning.cz
Zákazníci Vodafonu mohou začít používat eSIM
i Zdroj: PCTuning.cz

Díky eSIM zákazníci už nebudou muset řešit, zda mají správný rozměr SIM, hledat slot a fyzicky ji měnit. Odpadnou také reklamace s nefunkčními plastovými SIM kartami. Přitom eSIM voucher od Vodafonu se dá použít i opakovaně, takže například při koupi nového telefonu stačí profil smazat ve starém zařízení a opět nahrát pomocí QR kódu do nového. Zákazníci tak nebudou muset pokaždé navštívit prodejnu kvůli novému eSIM voucheru. Platí však, že eSIM profil může být stažený vždy pouze v jednom zařízení.

Zákazníci Vodafonu mohou začít používat eSIM
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama