zive-snimky-celni-strany-nokie-9-s-peti-objektivy-na-zadech
PCTuning Novinka

Živé snímky čelní strany Nokie 9 s pěti objektivy na zádech

mirek-koci
Mirek Kočí
26. 12. 2018 17:00 Sdílej:

Společnost HMD Global připravuje nový top model, který možná stanoví novou laťku v oblasti toho, jak kvalitně dnešní chytré telefony umí fotit. Nokia 9 to letos už do obchodů nestihne, dočkat bychom se jí však mohli už během prvního čtvrtletí roku 2019. Hlavním lákadlem nové Nokie bezpochyby bude hlavní fotoaparát s pěti objektivy. Neméně zajímavě však vypadá i čelní strana, jejíž snímky právě oblétly internet.

Reklama
Reklama

Z přední strany Nokia 9 vypadá celkem obyčejně. Při bližším pohledu ovšem zjistíme, že má tlustší postranní rámečky než konkurence a displeji chybí výřez, takzvaný notch. Obrazovka s integrovanou čtečkou otisků má mít rozměr 5,9 palce, což bude na dnešní dobu spíše střední velikost.

Srdcem telefonu se má stát čipová sada Snapdragon 845 (ve hře je však i nejnovější čip Snapdragon 855) spolu s až 8 GB operační paměti a 128GB úložištěm. Z dřívějších informací také víme, že k připojení sluchátek i dobíjení baterie s kapacitou 4 150 mAh tak bude sloužit výhradně USB-C konektor.

Největším tahákem „devítky“ se stane armáda pěti objektivů spolu s prvky umělé inteligence a technologií PureView, která by mohla Nokii vrátit na trůn fotomobilů.

 

Zdroj

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning