zte-mimosa-x-prvni-smartphone-s-androidem-ktery-je-zcela-v-podruci-nvidie
Novinka ZTE Mimosa X, první smartphone s Androidem, který je zcela v područí nVidie

ZTE Mimosa X, první smartphone s Androidem, který je zcela v područí nVidie

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 2. 2012 13:10 5

Kromě dvoujádrového SoC Tegra 2 obsahuje totiž i bezdrátový modem založený na technologii firmy Icera, získané nVidií v rámci akvizice v loňském roce.

Reklama

Společnosti ZTE a nVidia dnes představily smartphone s označením Mimosa X. Ten je zajímavý především tím, že v sobě jako první mobilní zařízení sdružuje dva čipy kalifornského výrobce; vedle SoC Tegra 2 zde byl použit i tzv. baseband procesor Icera 450 HSPA+ (21 Mbps).

Akvizice společnosti Icera, která se zabývá vývojem bezdrátových řešení pro 2G, 3G a 4G sítě, byla oznámena loňi v květnu. Celý obchod byl vyčíslen na 367 milionů amerických dolarů.

Smartphone rovněž nabídne operační systém Google Android (Ice Cream Sandwich) a velký 4,3palcový displej s rozlišením qHD, tedy 960 × 540 pixelů. Zadní kamera bude mít rozlišení pět megapixelů. V horní části přední strany telefonu je poté uložen i sekundární snímač s nižším rozlišením, sloužící pro videohovory.

Vnitřní paměť bude mít od výroby velikost 4 gigabajty, naštěstí ji lze dále rozšířit až na maximálních 32 gigabajtů pomocí karet standardu micro SD.

ZTE Mimosa X se v obchodech objeví někdy v průběhu druhého čtvrtletí za dosud neupřesněnou cenu.

ZTE Mimosa X, první smartphone s Androidem, který je zcela v područí nVidie
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj: Kitguru

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama