32nm-quad-5ghz-na-vzduchu
Novinka 32nm Quad - 5GHz na vzduchu

32nm Quad - 5GHz na vzduchu

Z. Obermaier

Z. Obermaier

6. 12. 2009 14:16 20

V lednu nás čeká opravdu vzrušující IT období, kromě Core i9 a Core i3 se dočkáme i 32nm čytřjader, taktování je neskutečné!

Reklama
Reklama
32nm Quad - 5GHz na vzduchu

Není tajemství, že hned v prvním týdnu ledna 2010 bude Intel (NVIDIA i AMD) uvádět kupu novinek. Na výstavě CES bude rušno a půjde o možná nejzajímavěhší ročník za poslední leta. Dočkáme se samozřejmě 32nm procesorů do desktopu i notebooků, kdy Intel světu představí šestijádrový Gulftown a dvoujádrové Clarkdale. Kromě nich ale přijdou i čtyřjádra na 32nm, na obrázku se na takové díváte. Jde o Xeon do patice LGA 1366 s frekvencí 3,2 GHz a 12MB L3 cache. Zdali se objeví jako Core i7 nevíme, ale co nám brání si do LGA 1366 koupit Xeon, že? Sám takový tiká v mém stroji právě teď. Ptáte se, co nám takový 32nm čip přinese .. brutální přetaktování především!

32nm Quad - 5GHz na vzduchu

Příznivcům AMD asi padá čelist, no mě ale také. Testovací vzorek z obrázku si totiž nechal říci se vzduchovým chlazením na 5 GHz a byl stabilní pro většinu testů a benchmarků! Podle autora testů, je tohle první procesor od Core 2 Quad, co si prý opravdu koupí a upgraduje svůj stroj. No já se také těším až vám ukážeme v lednu co umí ten náš 32nm Gulftown ..

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning