acer-swift-5-je-nejlehci-ctrnactipalcovy-notebook
Novinka Acer Swift 5 je nejlehčí čtrnáctipalcový notebook

Acer Swift 5 je nejlehčí čtrnáctipalcový notebook

Mirek Kočí

Mirek Kočí

10. 9. 2019 18:30 1

Společnost Acer přivezla do Berlína, kde se nedávno uskutečnil veletrh IFA 2019, také nový čtrnáctipalcový notebook Swift 5. Zajímavé na něm je především to, že jde vůbec o nejlehčí laptop s takto velkou obrazovkou na trhu.

Reklama
Reklama

Acer Swift 5 je jedním z nejlehčích notebooků, jeho hmotnost činí pouze 990 gramů. Přitom výkonu má dostatek. V jeho útrobách se ukrývá procesor Intel Core i7-1065G7, který doplňuje dedikovaná grafikaNvidia MX250.

Výbava počítače dále čítá 8 GB operační paměti typu DDR4, kterou je možné rozšířit až na 16 GB. A pro ukládání dat je připraven až 512TB PCIe Gen 3×4 SSD. Vše pracuje mimochodem pod operačním systémem Windows 10.

Acer Swift 5 je nejlehčí čtrnáctipalcový notebook

Acer Swift 5 je nejlehčí čtrnáctipalcový notebook

Displej nabízí úhlopříčku 14 palců a rozlišení Full HD, tedy 1 920 × 1 080 pixelů. Výrobce u tohoto notebooku slibuje výdrž až 12,5 hodiny. Nicméně server laptopmag.com uvádí, že v benchmarku MobileMark novinka dosáhla maximálně hodnoty 10,5 hodiny. Ve výbavě nového aceru nechybí ani potřebná konektivita: reprezentují ji konektor Thunderbolt 3, dvoupásmová WiFi 6 (802.11ax) nebo integrovaná čtečka otisků prstů a funkce pro autentizaci uživatele Windows Hello.

Kdy se notebook Acer Swift 5 objeví na pultech obchodů, není zatím známo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning