amd-analyst-day-cast-druha-apu-aneb-accelerated-processsing-unit
Novinka AMD Analyst Day, část druhá: APU aneb Accelerated Processsing Unit

AMD Analyst Day, část druhá: APU aneb Accelerated Processsing Unit

Lukáš Fiala

Lukáš Fiala

15. 12. 2006 00:00 16

Phil Hester, technologický šéf AMD, na Analyst Day vyjádřil pochybnosti vůči trendu mnohojádrových procesorů a prohlásil, že AMD se bude zaměřovat na vývoj takzvaných APU jednotek.

Reklama

Intel přijal za své hlavní motto slovo "Multiply" a jeho ideou je mnoho identických jader v jednom procesoru. AMD tento přístup přirovnává k závodu o megahertzy a věří, že stejně tak i "homogenní mnohojádra" budou slepou uličkou vývoje CPU. Nápad AMD se jmenuje APU, neboli Accelerated Processing Unit. APU by bylo další evolucí po integraci paměťového řadiče do CPU a takový "heterogenní mnohojádrový procesor" by se skládal z jednotek podobných dnešním CPU, ale také jednotek specializovaných pro určitou úlohu. První na ráně jsou grafické čipy ATi a vám už asi dochází, že o tomto konceptu se mluví také jako Fusion.

AMD Analyst Day, část druhá: APU aneb Accelerated Processsing Unit
i Zdroj: PCTuning.cz

První procesor koncepce APU (nebo chcete-li Fusion) bude představen v roce 2009. AMD chce prosadit tyto procesory v segmentu notebooků a handheld zařízení, ale také v superpočítačích, kde může integrované grafické jádro(jádra) sloužit pro výpočty složitých floating-point operací. Právě proto si AMD od Fusion slibuje nejen vyšší výkon, ale také nižší spotřebu.

Zdroj: TGDaily

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama