amd-predstavi-novy-radeon-rx-6800-xt-midnight-black
Novinka AMD představí nový Radeon RX 6800 XT Midnight Black

AMD představí nový Radeon RX 6800 XT Midnight Black

Mirek Kočí

Mirek Kočí

7. 4. 2021 15:55 2

Do obchodů se kromě standardní edice podívá i speciální verze Radeonu RX 6800 XT s označením Midnight Black. Změn ale přinese pomálu: chladič bude mít mírně odlišný design, barvu samozřejmě černou a identické (případně jen mírně jiné) budou také frekvence.

Reklama
Reklama

Grafika má být nabízena výlučně skrze oficiální e-shop výrobce na stránkách amd.com a spekuluje se o omezených zásobách. Je možné, že AMD vyrobí jen určité množství kusů. Až se karty kompletně vyprodají, další už zákazníkům nenabídne a ti budou muset vzít zavděk standardní edicí.

Připomeňme, že Radeon RX 6800 XT je postaven na čipu Navi 21 s celkem 4 608 shadery, má 16 GB paměti GDDR6 a 128 MB Infinity Cache. Ve skříni grafika zabere 2,5 slotu a pro napájení potřebuje dva osmipinové konektory PCIe (TDP až 300 W). To samé má platit i pro Midnight Edition.

Zatím můžeme jen hádat, zda Radeon RX 6800 XT Midnight Black bude stát 649 dolarů (s DPH ± 17 tisíc) jako běžný model, nebo AMD zvolí nějakou speciální cenovku.

AMD představí nový Radeon RX 6800 XT Midnight Black
i Zdroj: Pctuning

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning