amd-predstavi-novy-radeon-rx-6800-xt-midnight-black
Novinka AMD představí nový Radeon RX 6800 XT Midnight Black

AMD představí nový Radeon RX 6800 XT Midnight Black

Mirek Kočí

Mirek Kočí

7. 4. 2021 15:55 2

Do obchodů se kromě standardní edice podívá i speciální verze Radeonu RX 6800 XT s označením Midnight Black. Změn ale přinese pomálu: chladič bude mít mírně odlišný design, barvu samozřejmě černou a identické (případně jen mírně jiné) budou také frekvence.

Reklama
Reklama

Grafika má být nabízena výlučně skrze oficiální e-shop výrobce na stránkách amd.com a spekuluje se o omezených zásobách. Je možné, že AMD vyrobí jen určité množství kusů. Až se karty kompletně vyprodají, další už zákazníkům nenabídne a ti budou muset vzít zavděk standardní edicí.

Připomeňme, že Radeon RX 6800 XT je postaven na čipu Navi 21 s celkem 4 608 shadery, má 16 GB paměti GDDR6 a 128 MB Infinity Cache. Ve skříni grafika zabere 2,5 slotu a pro napájení potřebuje dva osmipinové konektory PCIe (TDP až 300 W). To samé má platit i pro Midnight Edition.

Zatím můžeme jen hádat, zda Radeon RX 6800 XT Midnight Black bude stát 649 dolarů (s DPH ± 17 tisíc) jako běžný model, nebo AMD zvolí nějakou speciální cenovku.

AMD představí nový Radeon RX 6800 XT Midnight Black

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning